Senderjiske obezbedio opstanak, Lingbi u baražu

Getty Images/Patrick Smith

Fudbaleri Senderjiskea i Odensea odigrali su nerešeno 1:1 u 31. kolu grupe 1 plej-auta danske Superlige.

Domaći su poveli golom neverovatnog Baha, heroja finala Kupa, u 77. minutu, a samo tri minuta kasnije konačni rezultat postavio je Hilegard.

Na tabeli grupe Odense je prvi sa 43 boda, šest više od Senderjiskea, kojem je Silkeborg učinio veliku uslugu. Silkeborg je zakucan za dno sada sa 23 boda, a pobedio je Lingbi sa 2:0 golovima Nikolaja Valisa u drugom poluvremenu, pa Lingbi sada na trećoj poziciji ima četiri boda manje od Senderjiskea.

Još kolo je ostalo do kraja, pa je jasno da će Lingbi u dodatnu borbu za opstanak u ligi sa Hobrom, a Senderjiske i Odense boriće su na pozicijama za borbu u Ligu Evrope, ali je Senderjiske to već obezbedio trofejom u Kupu.