Danski spektakl: Devet golova, isključenje i preokret!

Print screen/SK

Uzbudljiv meč odigrali su Mitjilend i Noršelan u 34. kolu Superlige Danske - 6:3!

Fudbaleri Mitjilenda, novi šampioni Danske, dozvolili su gostima da sa igračem manje vode posle prvih 45 minuta, da bi im u drugom poluvremenu pet puta pogodili mrežu i na kraju zasluženo pobedili sa 6:3!

Povezano

Povela je ekipa Noršelena golom 18.godišnjeg Sulemane iz Gane, koji je u 11. minutu iskoristio grešku u odbrani domaćina, ali je samo dva minuta kasnije sudija isključio gostujućeg igrača Tihosena i svirao penal, koji je Švarc iskoristio i izjednačio rezultat.

Ipak, i sa igračem manje u polju gosti preko brzonogog Sulemane i pravog slaloma u 23. minutu postižu još jedan gol i na odmor odlaze sa prednošću od 2:1.

Bio je to znak da domaći fudbaleri krenu silovito u drugom poluvremenu: Drejer (55) i Frank (57) donose preoket, 3:2 za Mitjilend, ali gosti se ne predaju i golom novog igrača Čukvuanija stižu u 69. minutu do – 3:3!

Ali, samo dva minuta kasnije ponovo vodi domaći tim, posle izvedenog kornera najsnalažljiviji bio je Sviatčenko i udarcem glavom matira goste za 4:3. Desetak minuta kasnije sudija ponovo pokazuje na belu tačku, a Švarc je opet precizan sa 11 metara – 5:3. Konačan rezultat, kad gosti više nisu imali snage za jači otpor, postavio je u 90. minutu Vibe.

Ekipa iz Herninga posle 34. kola ima 81 bod, čak 19 više od prošlozeonskog šampiona Kopenhagena, koji ima utakmicom manje na drugoj poziciji. Noršelen je poslednji šestu u Šampionskoj rundi.