Bez pobednika u prvim utakmicama pretposlednjeg 35. kola Superlige Danske.

Mitjilend

Print screen/SK

Mitjilend

Fudbaleri Mitjilanda, novi šampioni Danske, odigrao su nerešeno 1:1 u Brondbiju. Poveli su već u 8. minutu pogotkom Ronija Švarca, ali je Brondbi izjednačio samo pet minuta kasnije, strelac je bio Mikael Uhre.

Miitjiland je odavno osigurao treću titulu u istoriji, a u poslednjem kolu u nedelju dočekuje na svom terenu ekipu Alborga.

Identičan rezultat i u prvoj utakmici dana. Bodove su podelili Noršelan i drugoplasirani AGF Arhus - 1:1. Povela je domaća ekipa u 67. minutu preko Madsa Tihosena na asistenciju Isaka Atange iz Gane, a bod gostima doneo je Kasper Hojer Nilsen osam minuta pre kraja meča.

Tabela: Mitjiland 84, Arhus 64, Kopenhagen 62 (utakmica manje), Brondbi 53, Alborg 51 (utakmica manje) i Noršelan 47.