Carlos Rodrigues/Getty Images

29.07.2020 | 23.09

Danska: Orhus za Ligu Evrope

Rešena je i poslednja nepoznanica u Superligi Danske: Orhus se pobedom nad Odenzeom u finalu plej-ofa plasirao u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Orhus navijači, Aarhus

Ritzau Scanpix/Henning Baggervia REUTERS

Orhus je kao trećeplasirani u ligi igrao protiv Odenzea, koji je do finala plej-ofa stigao posle pobeda nad Randersom i Horsensom.

Finale je igrano u Ohusu gde je domaćin došao u vođsto u poslednjem minutu prvog poluvremena golom Bjora Blumea, posle atraktivne asistencije Jakoba Ankersena.

Tek što je počelo drugo poluvreme Nikolai Poulsen je u 47. minutu proigrao Patrika Mortensena, a prvi strelac Orhusa je 18. golom u sezoni doneo ubedljiviju prednost svom timu.

Odense se nije predavao i Kasper Larsen je uz pomoć talentovanog Maksa Fengera smanjio na 2:1, ali na žalost gostiju to je na kraju bio konačan rezultat finala plej-fa.

Orhus se tako pridružio drugoplasiranom Kopenhagenu i osvajaču kupa Senderijskeau u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Šampion Mitilend ide u kvalifikacije za Ligu šampiona. Iz lige su ispali Silkeborg, Esbjerg i Obro.