11.09.2020 | 20.59 > 21:00

Danska: Prvak pao već na startu

Fudbaleri Senderjiskea savladali su aktuelnog šampiona Mitjiland sa 2:0 u prvom kolu nove sezone danske Superlige.

Fudbal, fudbalska lopta

Octavio Passos, Getty Images Sport

Domaće je u vođstvo doveo 22-godišnje vezni igrač Aleksander Bah, kojije u 57. minutu iskoristio odbitak i drop-kikom sa pet metara iskosa sa desne strane poslao loptu u suprotnu malu mrežu.

Trijumf Senderjiskea potvrdio je Amerikanac Hadži Rajt u 90. minutu u kontri, kada su gosti već svim snagama krenuli u napad.

Gosti su skoro dve trećine vremena držali loptu u nogama i uputili su 16 udaraca ka golu, ali to nije bilo dovoljno da zatresu mrežu.