Danska: Pobede Odensea, Brendbija i Randersa

Četiri meča prvog kola danske Superlige odigrana su u nedelju, a pobede su ostvarili Randers, Brendbi i Odense, dok su Lingbi i Olborg odigrali nerešeno.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Randers je bio ubedljiv na gostovanju Horsensu 3:0. Meč je rešen u drugom poluvremenu. Prvo je Pesinger pogodio za prednost gostiju u 72. minutu, a zatim je posao bio lakši nakon crvenog kartona Jakobsena u 77. minutu, kada je domaći tim nastavio sa desetoricom.

Ris je minut kasnije povisio na 2:0, a zatim i u 90. postavio konačnih 3:0.

Brendbi je sa 3:2 savladao Nordsjeland, Odense je istim rezultatom trijumfovao protiv Kopenhagena, dok su Lingbi i Olburg odigrali bez golova.