Getty Images/Stuart Franklin

14.09.2020 | 21.09 > 21:12

Rezervista Jevtović asistirao za overu trijumfa

Fudbaleri Orhusa pobedili su ekipu Vejle rezultatom 1:0 u poslednjem meču prvog kola danske Superlige.

View this post on Instagram

Så er vi i gang ⚽️ #agfvb

A post shared byAGF(@agffodbold) on

Domaći su po dva gola postigli u prvom i drugom poluvremenu, Vejle je bio blizu da se potpuno vrati iz rezulatskog minusa, ali je na kraju slavila ekipa za koju igra nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Milan Jevtović.

Orhus je već posle 17 minuta imao dva gola viška pogocima Mortensena i Tingagera, a Torsteinson je u 58. minutu povisio prednost svog tima na 3:0.

Dvanema u 71. i Ojala u 84. minutu bili su strelci za Vejle i u uzbudljivom finišu Orhus je u prvom minutu nadoknade trijumf obezbedio pogotkom Hvida na asistenciju Jevtovića. Srbin je najpre oduzeo loptu gostujućim igračima i samo nekoliko sekundi kasnije asistirao za četvrti gol domaće ekipe.

Orhus u sledećem kolu gostuje Randersu, a Vejle na svom terenu igra sa Sonderjiskeom.

Titulu brani ekipa Midtjilanda, a mečeve danske Superlige pratite na kanalima Sport Kluba.