19.09.2020 | 17.22 > 17:31

Danska: Minimalac Mitjilenda protiv Lingbija

Mitjilend je ostvario prvi trijumf u Superligi Danske. Branilac titule je minimalnim rezultatom 1:0 savladao Lingbi.

Midtjylland

Ritzau Scanpix/Henning Bagger via REUTERS

Trenutak odluke desio se u 14. minutu. Napad Pjon Sisto pogodio je mrežu Mikelsena. Domaćini su bili naročito agresivni u prvom poluvremenu.  Igralo se sve vreme na polovini gostiju, ali nisu uspeli da dođu do još nekog gola.

U drugom delu opao je tempo igre. Mitjilend je bez mnogo rizika čuvao stečenu prednost, a Lingbi nije imao snage da ih ozbiljnije ugrozi. Klub iz Herninga sada ima tri boda, dok je Lingbi ostao na bodu.

Meč je odigran samo tri dana pošto je šampion Danske u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona savladao Jang Bojs 3:0. U odlučujućem duelu za ulazak u elitno evropsko takmičenje igraće dvomeč protiv Slavije iz Praga.