David Ramos, Getty Images

20.09.2020 | 20.37 > 20:40

Brondbi u derbiju posle preokreta srušio Kopenhagen

Fudbaleri Brondbija pobedili su Kopenhagen u gostima rezultatom 2:1 i posle dva kola jedini su tim sa maksimalnim učinkom u Superligi Danske.

Domaći tim je poveo golom Vilčeka u 12. minutu, a na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom jer je Lindstrom bio precizan posle pola časa igre.

Tri boda Breondbiju obezbedio je Uhre u trećem minutu nadoknade preciznim udarcem levom nogom sa 13 metara.

Kopenhagen nije osvojio nijedan bod u prva dva kola.

U ostalim mečevima Vejle je na svom terenu bio ubedljiv protiv Sonderjiske 4:1, dok su dueli Odense - Nordsjiland i Randers - Orhus završeni identičnim rezlutatom 1:1.