17.10.2020 | 18.45 > 18:47

Danska: Mitjilend do pobede "iz dvojke"

Peto kolo danske fudbalske Superlige donelo je u subotu jedan meč, a ekipa Mitjilenda pobedila je na domaćem terenu u Herningu Odense sa 3:1 (0:1) posle velikog preokreta u finišu meča.

Midtjylland

Ritzau Scanpix/Henning Bagger via REUTERS

Vodili su gosti pogotkom Sabija od 26. minuta, a u 43. Evander je propustio priliku da iz penala izjednači.

Međutim, u nastavku je usledila mnogo bolja igra Mitjilenda i veliki preokret. Prvo je Kaba izjednačio na asistenciu Svjatčenka u 66. minutu, a 15 minuta kasnije Drejer je doneo prednost domaćima. Kaba je ovog puta bio asistent.

Konačnih 3:1 postavljeno je pogotkom Sista u 86. minutu.

Posle pobede Mitjilend se nalazi na drugom mestu tabele sa 10 bodova iz pet mečeva, a u narednom kolu igraće protiv lidera Brendbija, koji je u prve četiri runde ostvario maksimalni učinak.

Odense je deseti sa četiri boda posle trećeg uzastopnog poraza, a sledeći rival biće im Lingbi u gostima.