18.10.2020 | 18.33 > 20:03

Prvi poraz Brendbija, Orhus ubedljiv

Fudbaleri Brendbija doživeli su prvi poraz u novoj sezoni danske Superlige – u duelu petog kola slavio je Senderjiske sa 2:0 na svom terenu.

Getty Images/Patrick Smith

Heroj je bio 22-godišnji Aleksandar Bah, koji je asistirao Rajtu za prvi gol i zatim je postigao drugi. Brendbi je i dalje prvi sa 12 bodova, a Senderjiske je četvrti sa devet.

Gronbek, Mortensen i Nilsen bili su strelci u pobedi Orhusa nad Horsensom 3:0, Milan Jevtović presedo je meč na klupi pobednika, dok je Vejle dobio Lingbi sa 3:2 uprkos tome što je dvaput gubio – gol odluke bio je delo Mejnehea u 70. minutu.

U poslednjem meču dana Olborg je savladao Kopenhagen u gostima sa 2:1. Fosum je dao dva gola u prvom poluvremenu, a Falk je tek u 94. minutu ublažio poraz domaćih.