4 gola u 10 minuta i trijumf FCK, Brendbi u krizi

Reuters, Ritzau Scanpix Denmark

Fudbaleri Kopenhagena savladali su Lingbi na svom terenu u sedmom kolu danske Superlige sa 4:2 i upisali drugi uzastopni trijumf.

Lavovi su na poluvremenu vodili sa 2:0 pogotkom Vinda u 42. i autogolom Rasmusena u 44, ali su gosti uspeli da poravnaju vrlo brzo. Strelci su bili Fosgard u 50. i Torp u 54.

Svega šest minuta bilo je dovoljno ekipi iz glavnog grada da ponovo stekne dva pogotka prednosti. Vind je pogodio u 56, da bi Vilček u 60. krunisao izuzetno efikasnih 10 minuta igre na Parkenu i postavio konačan rezultat.

Domaći tim je u 72. ostao sa desetoricom zbog isključenja Zeke, ali to nije uticalo na krajnji ishod.

Kopenhagen je osmi na tabeli sa 10 bodova. Lingbi je poslednji sa dva.

Olborg je sa 2:1 dobio Brendbi kod kuće.

Fosum u 32. i Van Virt u 85. tresli su mrežu gostiju, za koje je jedini gol dao Ure u 39.

Olborg je sedmi na tabeli sa 11 bodova. Brendbi je upisao treći uzastopni poraz i četvrti je sa 12.

Odenze je trijumfovao protiv Horsensa sa 1:0. Odlučujući gol delo je Sabija u 11. minutu, a Horsens je od 58. ostao sa igračem manje usled crvenog kartona Finbogasona.