LE: Ispao Sautempton, Selta preko Atine do Top 32

Europa League 8. dec 201623:06 > 23:19
Getty images/Michael Steele

Završena je grupna faza Lige Evrope, plasman dalje u poslednjem kolu obezbedili su Selta na gostovanju Panatinaikosu, i Hapoel Ber Ševa koji je izborio veliki remi na gostovanju Sautemptonu.

Selta se pridružila Ajaksu u šesnaestini finala, pošto je slavila protiv poslednjeplasiranog tima grupe „G“ Panatinaikosa, rezultatom 2:0.

Džon Guideti i Fabijan Oreljana zaslužni su za trijumf ekipe iz Viga, u čijoj je startnoj postavi ponovo bio Nemanja Radoja.

U drugom duelu grupe, Standard je igrao nerešeno sa Ajaksom 1:1, što nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

Inter i Sautempton važili su za veliki favorite u Grupi K, ali su Sparta i Hapoel ti koji nastvljaju takmičenje u Evropi i naredne godine.

Hapoel je 11 minuta pre kraja meča u Engleskoj stigao do prednosti golom Buzagla, a Virdžil Van Dajk je u poslednjem minutu doneo remi Sautemptonu, kojim su se „Sveci“ oprostili od Lige Evrope.

Sparta je prva u grupi, uprkos porazu u poslednjem kolu od Intera 2:1. Navijači italijanskog tima pokazali su šta misle o rezultatima njihovog tima ove sezone na evrosceni.

Evroposko proleće u grupi „I“ obezbedili su Šalke i Krasnodar.

Pogledajte ko je još prošao iz grupa u kojima su mečevi igrani ranije.