LE: Slavlja Liona, Rostova, Fiorentine, Genta…..

Europa League 16. feb 201720:44 > 20:50
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

U prvim mečevima šesnaestine finala Lige Evrope pobede su ostvarile ekipe Liona, Rostova, Fiorentine, Genta, Šahtjora, Kopenhagena i Krasnodara.

Lion je gotovo osigurao prolaz u narednu rundu Lige Evrope, pošto je pobedio AZ Alkmar u Holandiji sa 4:1. Dvostruki strelac je bio Aleksander Lakazet u 45+2. i 57. minutu, dok su za tim iz Francuske pogađali i Tusar u 26. i Feri u 90+4. minutu. Čast Alkmara je spasao Iranac Alireza Jahanbaš golom 68. minutu iz penala.

Fiorentina je na gostovanju u Menhengladbahu pobedila minimalnim rezultatom (1:0), a jedini strelac je bio Federiko Bernardeski u 44. minutu na svoj 23. rođendan.

Totenhem je poražen u Belgiji protiv Genta rezultatom 1:0 i to golom Žeremija Perbea u 59. minutu na asistenciju Danijela Milićevića.

Rostov je demolirao Spartu iz Praga sa 4:0, a golove su postigli Mevlja u 15, Poloz u 38, Noboa u 40. i Azmun u 68. minutu, dok je češki tim od 32. minuta igrao sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Konate.

Olimpijakos i Osmanli su na stadionu „Georgios Karaiskakis“ u Pireju igrali bez golova, dok je Šahtjor slavio u Vigu protiv Selte sa 1:0, golom Blanko Lešuka u 27. minutu.

Genk i Astra Đurđu su u Rumuniji igrali nerešeno (2:2), iako je belgijska ekipa vodila u dva navrata. Kastanje je pogodio u 25. za Genk, izjednačio je Budesku u 43, ponovo je prednost Belgijancima doneo Trosar u 83, ali je konačan rezultat postavio Seto u 90. minutu.

U gostima se radovao i Kopenhagen koji je sa 2:1 pobedio bugarski Ludogorec. Anicet je postigao autogol već u drugom minutu, dok je na 2:0 povisio Toutu u 53. minutu. Klaudiju Kešeru je 81. minutu samo ublažio poraz Ludogoreca.

U prvom meču dana Krasnodar je savladao Fenerbahče sa 1:0.