LE: Debakl, sirtaki… Bešiktaš ponizio Olimpijakos

Europa League 16. mar 201720:54 > 20:57
Maurizio Lagana, Getty Images Sport

Fudbaleri Bešiktaša, Genka i Selte iz Viga plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, dok su preostalih pet revanš mečeva na programu u 21:05 časova.

Bešiktaš je posle 1:1 u Pireju deklasirao Olimpijakos na „Vodafon“ areni u Istanbulu – 4:1. Domaćina nije omelo ni što su u finišu prvog poluvrmena ostali s igračem manje na terenu, a veliki trijumf začinili su puštanjem sa razglasa čuvenog sirtakija.

Domaći su poveli u 10. minutu, kada je Taliska sjajno centrirao, a neometani Abubakar sa pet metara glavom zakuca loptu u mrežu Pirejaca.

Prednost turskog šampiona 12 minuta kasnije duplirao je Rajan Babel, mada se mora priznati i da je odbrana Olimpijakosa loše regovala.

Sve je u tim trenucima bilo idealno za Bešiktaš, međutim, veoma brzo stvari na terenu su se promenile. U 31. minutu Elionusi je atraktivno šutirao iz voleja, lopta je zakačila Adrijana i prevarila golmana Fabrija.

U 40. minutu Bešiktaš je ostao sa igračem manje jer je Abubakar isključen zbog udaranja jednog igrača Olimpijakosa. Ipak, ovaj nepromišljen potez nije, kao nedavno u duelu Kupa Turske kada je protiv Fenerbahčea pocrveneo Duško Tošić, koštao Bešiktaš.

Crno-beli su u nastavku utakmice pametnom igrom održavali prednost, a u 75. i 84. minutu turski prvak je definitivno rešio meč. Najpre je Holanđanin Babel postigao drugi pogodak, da bi Tosun stavio tačku na odlično veče domaćina u 84. minutu. Njegov gol ispraćen je puštanjem sa zarglasa čuvenog sirtakija.

Tošić je na terenu bio svih 90 minuta.

Genk je posle slavlja u prvom meču sa 5:2 u revanšu na svom stadionu remizirao sa Gentom – 1:1. Kastenje je doveo Genk zu prednost u 20. minutu, da bi konačan rezultat postavio Verstrate u 84. U gostujućoj ekipi kapiten Stefan mitrović je odigrao ceo meč.

Novom pobedom plasman među osam najboljih overila je i Selta. Španci su u Krasnodaru slavili sa 2:0 golovima Malja u 52. i Aspasa u 80. minutu i ukupnim rezltatom 4:1 prošli dalje.

u gostujućem timu Nemanja Radoja je osigrao standardno dobro, a u 54. minutu dobio je žuti karton.

Žreb parova četvrtfinala Lige Evrope je u petak u 13 časova.