LE: Šturm deklasirao Mladost u Podgorici

Europa League 20. jul 201722:19 > 22:23
FK Mladost

Fudbaleri Mladosti nisu uspeli da naprave iznenađenje i probiju se u treću rundu kvalifikacija za Ligu Evrope. Objektivno daleko kvalitetniji Šturm je i pored poraza u prvom meču u Gracu od 1:0, pokazao da je daleko bolji od Mladosti i više nego zasluženo ide na megdan ekipi Fenerbahčea.

Šturm je slavio sa 3:0, a podatak da je najbolji akter u timu Mladosti bio golman Damir Ljuljanović najbolje govori o dešavanjima na terenu.

Kao što su i najavili fudbaleri Šturma su od starta krenuli u ofanzivu odlučni u nameri da nadoknade minus iz prvog meča, da obezbede plasman u treću rundu, da obezbede duele sa Fenerbahčeom. S druge strane, Mladost je nastojala da igra u skladu sa najavom koju je u razgovoru za Sport Klub izneo trener Dejan Vukićević. Prioritet je bio da se zatvore svi prilazi golu i da se iskoristi slobodni prostor kako bi se stiglo do mreže tima iz Austrije.

U prvom poluvremenu, Mladost nije uspela u svojim zamislima a junak je bio golman Damir Ljuljanović. Prvo je zaustavio udarac Likojanisa, zatim dobio duel jedan na jedan protiv Pocmana, a nedugo zatim bio dobro postavljan kada je sa distance pokušao Roher. Pored navedenog, Šturm je imao još dve,tri dobre situacije ali su lopte prohujale pored gola tima iz Podgorice.

Bedem ispred gola Ljuljanovića srušen je u 33. minutu. Alar je asistirao do Hirlandera koji je sa desetak metara naterao sjajnog golmana Mladosti na kapitulaciju. Nedugo zatim, Šturm je mogao da duplira prednost ali je ovoga puta Ljuljanović dobio duel sa pomenutim Hirlanderom. Samo par minuta kasnije Šturm je vodio sa 2:0 a strelac je bio Culekner. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

Tek što je počelo drugo, Alar je postigao prelep gol i u tom trenutku je bilo jasno da su sve dileme oko pobednika rešene, da Šturm ide u treću rundu kvalifikacija za Ligu Evrope. Šturm će igrati protiv Fenerbahčea, a što se timova iz Crne Gore tiče evropske priče su završene. Posle Budućnosti, Sutjeske i Zete, ispala je i Mladost. Jedino se postavljalo pitanje kojim će reultatom biti završen duel u Podgorici.

U 66. minutu sudija je pokazao na belu tačku za Šturm. Odgovornost je preuzeo Alar ali je Ljuljanović uspeo da odbrani penal.

Budućnosti, Zeti, Sutjesci i Mladosti sada ostaje da se okrenu šampionatu Crne Gore koje počinje 5. avgusta i koje će brojati 10 klubova. Titulu brani Budućnost.