LE: Dinamo preokretom do pobede protiv Norvežana

Europa League 27. jul 201722:14 > 22:20
Getty Images/Srđan Stevanović

Vicešampion Hrvatske Dinamo Zagreb ostvario je pobedu u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv ekipe Ods iz Norveške, rezultatom 2:1.

Pred nešto više od 7.000 gledalaca, Dinamo je igrao jubilarni 100. utakmicu u evropskim takmičenjima.

Nije dobro počelo, pošto su gosti iz Norveške poveli u 20. minutu nakon kontra napada, gol je postigao 23-godišnji Stefan Mladenović.

Šest minuta kasnije, još jedan opasan kontra napad Odsa, ali je Livaković istrčavanjem uspeo da spasi svoju ekipu.

Zagrepčanima se upornost isplatila u 31. minutu, kada je nakon kornera koji je izveo Antolić, gol glavom postigao Armin Hodžić.

Domaći tim stiže do preokreta deset minuta kasnije. Centaršut Stojanovića sa desne strane iskoristio je Fernandes, i na identičan način kao i Hodžić – glavom – zatresao mrežu gostiju.

Bilo je ovo uspešno veče za klubove iz Hrvatske, pošto je Osijek u Ajndhovenu šokirao PSV, a Hajduk izborio remi bez golova u Danskoj protiv Brendbija.