LE: Poraz Domžala u Frajburgu, evropski debi Runija

Europa League 28. jul 20171:27 > 1:33
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Domžala pretrpeli su poraz na gostovanju Frajburgu u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope rezultatom 1:0.

Odlučujući pogodak pred 14.000 navijača na “Švarcvald” stadionu postigao je Nils Petersen u 20. minutu.

Ranije tokom dana, predstavnici regiona su imali polovičan učinak. Jedini srpski klub u kvalifikacijama za drugo po rangu evropsko klupsko takmičenje Crvena zvezda pobedio je Spartu iz Praga sa 2:0.

Osijek je napravio veliko iznenađenje trijumfom nad PSV Ajdhovenu na gostovanju 1:0, dok je Dinamo pobedio Od iz Norveške na svom terenu rezultatom 2:1. Hajduk je u Danskoj igrao bez golova sa Brendbijem pred revanš na praznom “Poljudu” naredne nedelje. Bolji od Škendije bio je litvanski Traiai na svom terenu sa 2:1.

Utakmice odigrane u sredu obeležio je i evropski debi Vejna Runija u dresu Evertona, u kojem je započeo svoju profesionalnu karijeru. Doskorašnji kapiten Mančester Junajteda, aktuelnog osvajača Lige Evrope, pre nekoliko nedelja je pojačao tim sa “Gudison parka”, koji je sa 1:0 slavio protiv Ružomberoka.

Junak pobede izabranika Ronalda Kumana bio je Lejton Bejns zahvaljujući golu u 65. minutu. Runi je odigrao svih 90 minuta za svoj novi klub.

U ostalim zanimljivim utakmicama, Olimpik iz Marseja je pobedio Ostende sa 4:2, a het-trik u tom trijumfu postigao je Valer Žermen, dok je strelac jedinog preostalog gola bio Morgan Sanson.

Milan je upisao pobedu na gostovanju Krajovi 1:0, dok je Fenerbahče bio trijumfalan u Gracu, gde je pobedio Šturm sa 2:1. Golove za turski klub postigli su Dario Marešić i Roman Nojštader.

Zenit je slavio protiv Bnei Jehude u Petah Tikvi rezultatom 2:1, a kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović odigrao je kompletnu utakmicu za pobednički tim. AIK i Braga su igrali 1:1 u Švedskoj, istim rezultatom rešen je duel između Genta i Rajndorf Altaha, dok je litvanska Suduva ostvarila najveću prednost pred revanš, pošto je sa 3:0 bila bolja od Siona.

Revanš utakmice trećeg kola Lige Evrope igraju se narednog četvrtka.