Evropska Zvezda izbacila Spartu bez primljenog gola!

Europa League 3. avg 201718:39 > 20:49

Fudbaleri Crvene zvezde igraće u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope, pošto su ukupnim rezultatom 3:0 eliminisali češku Spartu u trećem kolu kvalifikacija.

U revanšu u Pragu, Zvezda je trijumfovala 1:0, golom Ričmonda Boaćija u 19. minutu.

Žreb za plej-of Lige Evrope na programu je u petak od 13 časova.

TOK MEČA U PRAGU

Zvezda na svojoj strani, osim prednosti iz prvog meča (2:0) ima i veliki broj svojih navijača koji su doputovali u prestonicu Češke.

Navodno ih ima oko 3.000. Ovo je startnih 11 beogradskog tima. U odnosu na prvi meč, u timu je povratnik Slavoljub Srnić, koji je odradio suspenziju. Nema Brazilca Rikardinja.

U startnoj postavi ekipe iz Praga, ponovo je Srđan Plavšić, dojučerašnji član crveno-belih.

U petom minutu, prva dobra prilika za Zvezdu. Nakon ubačene lopte Rodića sa leve strane, Boaći je primio loptu na ivici šesnaesterca, ali je šutirao pored gola.

Ali u 19. minutu, Boaći donosi prednosti Zvezdi. Odličnu loptu je poslao Filip Stojković po desnoj strani za brzonogog Srnića, on uposlio Boaćija koji iz peterca postiže zlata vredan gol za beogradski tim – 1:0!

Crvena zvezda je u najvećem delu igre opasniji tim, Česi vrlo teško stižu u priliku da zaprete Borjanu.

U 39. minutu, Branko Jovičić imao je veliku priliku da Zvezdi donese ogromnih četiri gola prednosti u dvomeču. Nakon duplog pasa sa Boaćijem, našao se pred golom Dubravke, međutim nije bio dovoljno precizan.

Na poluvremenu, srpski tim ima prednost 1:0. Pred Spartom je nemoguća misija – da postigne četiri gola za poslednjih 45 minuta, a ne primi nijedan.

Bilo je jasno da će češki klubu u drugom poluvremenu krenuti na sve ili ništa, ali pitanje je da li je to moguće protiv ovako moćnog tima Zvezde.

Andrea Stramaćoni je pokušao da promeni stvari uvođenjem veterana Davida Lafate.

„Delije“ tokom celog meča pružaju veliku podršku svom timu.

Vreme je na strani crveno-belih, 15 minuta pre kraja navijači Sparte već napuštaju stadion, svesni da je ovde sve već rešeno.

Nedugo zatim, Ben Haim je pogodio stativu. Najbliže što je Sparta došla postizanju gola u ovom dvomeču.

Sreća je na strani srpskog kluba, Česi ubrzo pogađaju i prečku preko Lafate. Velike zasluge idu i golman Milanu Borjanu koji je dotakao loptu i sprečio legendu Sparte da zatrese mrežu.

Ričmond Boaći je primoran da zbog povrede napusti teren. Hramljući je izašao sa terena. Umesto njega, poslednjih deset minuta igraće Aleksandar Pešić.

U samom finišu Sparta je iskoristila opuštanje Zvezdinih igrača i stvorila novu priliku. Ponovo je na golu sjajan Borjan, koji je odbranio još jedan šut Lafate.

Borjan je imao mnogo posla u završnoj fazi utakmice, pitanje je šta bi bilo da je Sparte iskoristila bar neku od brojnih šansi.

Na kraju pobeda Zvezde 1:0, još samo jedna prepreka predstoji na putu ka grupnoj fazi Lige Evrope.