Milan deklasirao Škendiju, Osijek izgubio dobijen meč

Europa League 17. avg 201722:29 > 22:49
Marco Luzzani/Getty Images

U prvim mečevima plej-ofa za Ligu Evrope najveće iznenađenje priredio je Rozenborg, pobedivši Ajaks u Amsterdamu. Milan je bio ubedljiv kod kuće protiv Škendije, Osijek izgubio na svom terenu od Austije, a Domžale igrale nerešeno protiv Olimpika.

Posle propuštene prilike da se nađe u Ligi šampiona, Ajaks bi lako mogao da ostane i bez učešća u takmičenju u kom je u maju igrao u finalu. Nigerijac Samuel Adegbenro je postigao jedini gol u 77. minutu i Kopljanici će imati izuzetno težak zadatak za sedam dana u Trondhajmu.

Slobodno se može reći da će posle tri godine pauze Milan igrati u grupnoj fazi evropskog takmičenja. Pobeđena je Škendija na San Siru čak sa 6:0, a briljirali su dvostruki strelci Andre Silva i Rikardo Montolivo, dok su se po jednom u strelce upisali Fabio Borini i Luka Antoneli.

Jedan od hitova letošnjih evro kvalifikacija Osijek, bio je na pragu još jedne pobede. Golom Muzafera Ejupija poveli su na svom terenu već u 13. minutu, a šest minuta kasnije Osijek je imao penal. Međutim, Borna Barišić je pogodio stativu i od tada su krenula kola nizbrdo. Kao po nepisanom pravilu usledila je kazna i Austrija je preokrenula. Prvo je u 26. minutu Kristof Monšajn doneo izjednačenje. Do novog gola se čekalo 34 minuta, a onda je Rafael Holchauzer doneo vođstvo gostima i ispostaviće se, konačan trijumf.

Domžale je bilo na pragu još jednog podviga, pošto je vodilo protiv Olimpika od 12. minuta golom Amedeja Vetriha. Međutim, u 63. minutu Morgan Sanson je doneo izjednačenje i dobre šanse ekipi iz Marseja da bi za sedam dana mogli na svom Velodromu da obezbede prolaz u grupnu fazu.

Izuzetno zanimljivo bilo je u Atini. Panatinaikos je vodio 2:0 golovima Loda u 29. i Kabezesa u 55. minutu, ali u samo šest minuta, između 68. i 74. Atletik Bilbao je sa dva gola Aduriza i jednim De Markosa napravio potpuni preokret i sa 3:2 dočekuje revanš u Baskiji.

Ostali rezultati: Plzenj – AEK Larnaka 3:1, Altah – Makabi Tel Aviv 0:1, Ludogorec – Suduva 2:0, Klub Briž – AEK 0:0, Vitorul – Red Bul Salcburg 1:3, Legija – Šerif 1:1.