Venger: U timu nema hijerarhije

Europa League 15. sep 20173:42 > 3:46
Dan Mullan, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala su do pobede protiv Kelna u 1. kolu grupe H Lige Evrope stigli preokretom u drugom poluvremenu.

Nemaci su posle prvih 45 minuta vodili sa 1:0, ali su „tobdžije“ u nastavku postigle tri gola i zahvaljujući remiju između Crvene zvezde i BATE Borisova (1:1) izbili na čelo tabele.

Polako smo startovali, a onda smo primili slučajan pogodak. Posle toga je bilo važno da ne bude panike i da uložimo više napora u našu igru. Zadržali smo kontrolu nad utakmicom i ubedljivo slavili“, rekao je menadžer Arsenala Arsen Venger.

Francuski trener napravio je brojne izmene u startnoj postavi, a posebno ga raduje dobra igra Aleksisa Sančeza, strelca drugog gola.

Mislim da je Aleksis blizu svoje najbolje forme. On je fantastičan fudbaler, ali fizički se još vraća. Ipak, ima nešto posebno u tome što je demonstrirao protiv Kelna„.

Venger ističe da „tobdžije“ u svim takmičenjima žele da se bore za torfeje.

Iako smo napravili devet promena u timu sve su to kvalitetni i iskusni igrači. Želimo da budemo dobri u svim takmičenjima. U timu nema hijerarhije„, naglasio je Venger.

Arsenal već u nedelju u 14.30 časova očekuje derbi 4. kola Premijer lige sa Čelsijem na „Stamford Bridžu“.