Nula u Borisovu, Zvezdi treba bod za prolaz!

Europa League 23. nov 201718:12 > 20:54
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su bez golova sa beloruskim BATE Borisovim u gostima u utakmici petog kola Lige Evrope.

Ekipa Vladana Milojevića ni u slučaju pobede u Belorusiji ne bi obezbedila plasman u narednu fazu, pošto je u drugom meču grupe Keln savladao Arsenal sa 1:0.

Sada na drugom mestu na tabeli Zvezda i Keln imaju po šest bodova, a BATE jedan manje. Belorusi gostuju Arsenalu sedmog decembra i ako ne pobede u Londonu crveno-belima će biti dovoljan i bod protiv Kelna na svom terenu da obezbedi plasman u narednu fazu.

Duel u Belorusiji doneo je mnogo bolju igru Zvezde koja je imala i najbolje prilike. Milan Rodić je imao tri velike prilike za crveno-bele, pogodio je prečku, a u poslednjim trenucima utakmice je defanzivac domaćina sa gol linije spasao njegov pokušaj.

Odličnu šansu imao je i Boaći, ali Zvezda nije imala sreće u Belorusiji i ostalo je 0:0.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

BATE: Šerbitski, Buljat, Volodko, Ivanić, Rios, Milunović, Rodionov, Dragun, Stasevič, Poljakov, Gordeičuk.
Crvena zvezda: Borjan, Le Talek, Krstičić, Kanga, Boaći, Milić, Donald, Stojković, Srnić, Savić.

Zvezda je solidno otvorila utakmicu i imala je u Borisovu prvu priliku. U sedmom minutu Stojković je centrirao sa desne strane, a Srnić je glavom bio za malo neprecizan.

Pet minuta kasnije Zvezda je organizovala još jedan veoma opasan napad, ali Kanga nije uspeo da prihvati loptu u veoma dobroj poziciji.

Nije se osim dve opasne akcije Zvezda ništa posebno dešavalo u prvoj trećini utakmice u Borisovu.

Oba tima igrala su taktički veoma koncentrisano, pa je napadačima bilo teško da dođu do šanse.

Tako je ostalo i do kraja prvog poluvremena, pa je rezultat bio isti kao i na početku utakmice.

Najbolju šansu Zvezda je imala u 50. minutu. Rodić je grudima prihvatio loptu na levoj strani, a onda je strahovitim polzuvolejom pogodio donji deo prečke, a lopta se potom odbila u polje.

Pre toga i BATE je imao šansu, ali je Gordejčuk šutirao neprecizno.

I u nastavku utakmice Zvezda je imala mnogo više od igre, ali nikako nije mogla do gola. U 72. minutu Rodić je ponovo bio u šansi, ovoga puta je glavom pokušao posle kornera, ali nije bio precizan.

Novu veliku priliku Zvezda je imala u 87. minutu. Krstičić je sjajno proigrao Boaćija koji je bio u idealnoj poziciji, pokušao je glavom pod prečku, ali je golman domaće ekipe odbranio.

U poslednjim trenucima meča ponovo je Rodić bio u velikoj šansi, ali je odbrana domaćina sa gol linije sprečila čist pogodatk.