Getty Image/ EuroFootball

16.02.2018 | 12.33 > 12:39

Mitrović: Lagano sam startovao; Suma: Tamo dajemo gol

FK Partizan

Fudbaleri beogradskog Partizana remizirali su 1:1 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope protiv Viktorije iz Plzena, a pred kraj meča ostali su sa igračem manje na terenu – Milan Mitrović dobio je drugi žuti karton, a sudijsku odluku Partizanov štoper ocenio je kao prestrogu.

Milan Mitrović, Partizan

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Mitrović će zbog crvenog kartona dobijenog u 85. minutu propustiti revanš meč u Plzenu, koji će na programu biti u četvrtak 22. februara.

U Beogradu je odigrano tek prvo poluvreme, tamo idemo da odigramo još bolje, damo gol i plasiramo se dalje. Tamo očekujem veoma sličan meč, pa mislim da Partizan ima velike šanse da prođe u osminu finala. Veoma mi je žao što neću biti u prilici da pomognem timu. Oba kartona koja sam dobio bila su prestroga – dva puta sam lagano startovao, ali šta je tu je“, zaključio je 29-godišnji Prokupčanin.

Nakon meča za medije je govorio i skupo plaćeni ofanzivac Partizana Sejduba Suma koji je bio ubeđen u dobru igru svog tima na revanš meču u Plzenu:

Sigurno ćemo im dati gol u Češkoj – garantujem to! Takav je naš mentalitet, nećemo ih čekati, već ćemo ih napasti. Odlično smo igrali u prvom poluvremenu, ali smo u nastavku malo pali. Što se svoje partije tiče, mislim da nisam odigrao najbolju utakmicu u Partizanu, imao sam dobrih partija i jesenas. Pozicija na kojoj sam protiv Viktorije igrao mi najviše odgovara."