Batšuaji optužio navijače Atalante za rasizam

Europa League 23. feb 20181:52 > 2:04
Martin Rose, Getty Images

Napadač Borusije iz Dortmunda Miši Batšuaji se požalio posle utakmice Lige Evrope u Bergamu, da su mu navijači domaće Atalante upućivali rasističke povike.

Milioneri iz Dortmunda su u Bergamu odigrali 1:1, pa su posle pobede od 3:2 u Nemačkoj u prvom meču, ukupnim rezultatom 4:3 prošli dalje u osminu finala Lige Evrope.

Atalanta je povela u 11. minutu kada je strelac bio Rafael Toloi, dok je Borusija izjednačila sedam minuta pre kraja, kada je pogodio Marsel Šmelcer.

U napadu Dortmunda je svih 90 minuta bio belgijski ofanzivac Miši Batšuaji, koji je posle utakmice prijavio da su ga navijači domaćeg tima vređali na rasnoj osnovi.

„Sada je 2018. godina i na tribinama se čuju rasistički majmunski krici…da li je moguće?! Nadam se da ćete uživati u nastavku Lige Evrope uz televizore dok mi idemo dalje“, rekao je Batušuaji

Predsednik Atalante Antonio Perkasi je informacije o rasizmu dobio tokom intervjua za „Sky Sport Italia“.

„Da budem iskren, nisam ih čuo. Tužno je ako se to zaista desilo. Ako je tako Batšuaji zaslužuje izvinjenje, tako nešto ne bi smelo da se događa“, kazao je Perkasi

Atalanta je pre četiri godine kažnjena novčano kada su njeni navijači fudbalere Milana gađali bananama tokom meča u Seriji A, u kojoj su rasistički ispadi u poslednje vreme sve učestaliji.