Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

08.03.2018 | 22.57

Remi u Rimu, sigurni Marsej, Lajpcig i Sporting

U revanš mečeve osmine finala Lige Evrope sa pobedama će ući fudbaleri Olimpika iz Marseja, Lajpciga i Sportinga. U Rimu su Lacio i Dinamo iz Kijeva odigrali nerešeno.

Lacio i Dinamo Kijev odigrali su u Rimu nerešeno, 2:2.

Dušan Basta bio je u prvom poluvremenu u centru akcija Lacija, koji je pretio uglavnom po desnoj strani, a posle jedne od njegovih asistencija Felipe Anderson propušta najbolju šansu. Sergej Milinković-Savić imao je dva pokušaja, ne previše opasna.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a po povratku na teren prvi su mrežu rivala zatresli gosti. Strelac je bio Viktor Cigankov u 52. minutu atraktivnim udarcem petom.

Lacio je izjednačio samo dva minuta kasnije, a strelac je bio Ćiro Imobile, posle sjajne vertikalne akcije De Freja i Andersona.

Felipe Anderson koji je bio asistent kod prvog gola i sam se upisao u strelce u 62. minutu na dodavanje Sergeja Milinković – Savića. Srpski reprezentativac je ukrao loptu na centru i poslao sjajni pas za Brazilca.

Ipak, Dinamo je izborio remi golom Žuniora Moraeša u 79. minutu meča, posle atraktivnog šuta sa 25m. U sudijskoj nadoknadi dupla drama – najpre je Imobile u 95. minutu pogodio stativu, a zatim je Garmaš po isteku vremena isključen zbog drugog žutog kartona.

Olimpik je odlično iskoristio domaći teren u prvom meču i sa 3:1 ispratio iz Marseja Atletik Bilbao.

Olimpik je na Velodromu krenuo žestoko od starta, a posle fantastične akcije Florijana Tovana prednost domaćinu je već u prvom minutu doneo Lukas Okampos. Gol Jaga Ererina bio je pod opsadom tokom prvih pola sata, a atraktivnim poluvolejom savladao ga je i Dimitri Paje u 15. minutu. Bilbao je do šanse stuigao u nadoknadi, kada je Aric Aduris šutirao, lopta je Adil Ramija pogodila u rebro i skupljenu ruku, a na asistenciju pomoćnika iza gola Žorž Souza pokazao je na belu tačku, Aduriz je to iskoristio za svoj osmi gol sezone u LE.

Do konačnih 3:1 Marsej je došao u drugom poluvremenu novim golom Okamposa. Dimitri Paje je prošao po desnom krilu i poslao idealan centaršut na 12m, a Okampos pogodio via golman i stativa, igrao se 57. minut. Paje je dominirao na terenu, a Okampos je još jednom prebacio golmana, ali su defanzivci sprečili ubedljiviji poraz Bilbaoa.

Sporting je bio bolji od Viktorije i slavio sa 2:0.

Na Alvaladeu je plzenjska Viktorija izdržala 45 minuta prave unakrsne vatre, a odlične prilike propuštali su redom Markos Akunja, Bruno Fernandes, Želson Martins i Fredi Montero. Ovaj poslednji je u sudijskoj nadoknadi probio otpor Hruške i saigrača, posle akcije Ruisa i Koentraa, što je prvi gol u LE kolumbijskog povratnika iz kinesko.-kanadske avanture.

Sporting je nakon samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu došao do, ispostaviće se, konačnih 2:0. Montero je ponovo bio egzekutor, ovoga puta na dodavanje Bruna Fernandeša. Fernandeš je u drugom poluvremenu briljirao, spremio sjajnu priliku za Brajana Ruisa i istrčao vrhunsku kontru, ali je Hruška branio sjajno. Jedinu priliku za Viktoriju propustio je Ktrmenčik osam minuta pred kraj.

Lajpcig je sa 2:1 slavio protiv Zenita, koji je u samoj završnici postigao gol koji im daje nadu u revanšu.

Lajpciški stadion nije bio ispunjen za gostovanje Zenita, ali to nije sprečilo domaći tim da do poluvremena u potpunosti dominira protiv Rusa. Timo Verner je propustio dve dobre prilike, a Emil Fošberg pogodio je iz slobodnog udarca sa 25 metara stativu gola Andreja Luneva, ali su gosti iz St. Peterburga preživeli.

Ako golova nije bilo u prvom, u drugom poluvremenu smo videli tri. Bruma je u 56. minutu sjajnim golom petom na dodavanje Tima Vernera doneo domaćima prednost.

Verner je tri minuta kasnije propustio zicer na odlično dodavanje Keite, ali se u 77. minutu ispravio i efektnim lobom na novu asistenciju Keite duplirao prednost.