Marsej u polufinalu, Arsenal se izvukao, Lacio ispao!

Europa League 12. apr 201822:20 > 22:21
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Viđeno je mnogo uzbuđenja na revanš duelima četvrtfinala Lige Evrope, a u polufinalu ćemo gledati Arsenal, Olimpik iz Marseja, Atletiko Madrid i najprijatnije iznenađenje austrijski Salcburg.

Čak sedam golova viđeno je na Velodromu u Marseju, gde je Olimpik savladao Lapcig sa 5:2 i uspeo da nadoknadi gol zaostatka iz prvog duela.

Gosti su poveli pogotkom Brume već u drugom minutu, ali je do devetog minuta domaćin preokrenuo autogolom Ilsankera, a potom i pogotkom Sara.

U 38. minutu Tovan je doneo aktivan rezultat francuskoj ekipi, ali Ogusten u 55. vraća Salcburg u igru. Dimitri Paje je samo pet minuta kasnije postigao četvrti gol za Marsej, a u finišu meča kada je Lapcig krenuo svim silama u napad, Japanac Sakai je iz kontre potvrdio prolazak Olimpika.

Arsenal je u 50. minutu gubio 0:2 od CSKA u Moksvi, ali su Velbek i Ramzi sprečili da se Tobdžijama ponovi Barselonin „scenario“.

To se ipak dogodilo Laciju u Salcburgu, iako je Imobile u 55. minutu pogodio za 0:1. Salcburg je izjednačio u narednom napadu preko Dabura, da bi u periodu od 72. do 76. minutu usledio pravi „Blickrig“ Austrijanaca.

Redom su pogađali Hajdara, Hvang i Lajner, pa je Salcburg ukupnim skorom 6:5 prošao među najbolja četiri.

Atletiko Madrid je strepeo u Lisabonu, nakon što je Fredi Montero u 28. minutu doveo Sporting na gol zaostatka u dvomeču, međutim Jorgandžije su se odbranile do kraja, i zahvaljujući trijumfu u prvom duelu (2:0) stigli do polufinala.

Žreb za polufinalne parove održaće se u petak.