Venger: Opet ista priča

Europa League 27. apr 20180:43 > 0:44
Mike Hewitt/Getty Images

Menadžer Arsenala Arsen Venger rekao je da je kompletan tim razočaran posle remija sa Atletikom u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona, ali da je jasno kakav zadatak ima u revanšu.

Arsenal i Atletiko su igrali 1:1 u Londonu, i to pošto su ‘Tobdžije’ od desetog minuta imale igrača više. Domaći tim je imao mnogo više prilika, ali je iskoristio samo jednu – u 61. minutu, kada je strelac bio Aleksandr Lakazet, ali su ‘Jorgandžije’ odgovorile do kraja utakmice preko Antoana Grizmana.

Ne treba da se gleda statistika, već igra, a mi znamo da možemo uvek da dođemo do gola. Odigrali smo kako smo želeli, ali rezultat nije ogledalo same igre. Znali smo da protiv tima koji se odlično brani ne smemo da propuštamo šanse. Kada smo poveli, znali smo da nam je zadatak da ne primimo gol posle dugih lopti, pošto im je to bila jedina šansa. Ali, samo sebe moramo da gledamo, 1:0 je savršen rezultat na domaćem terenu. Na nama je bilo da ne napravimo grešku, ali se opet desila ista priča, istakao je Venger.

Venger je istakao da ne postoji indivudalna krivica, ali da je jasno da su ‘Tobdžije’ propustile odličnu šansu da već obezbede mesto u finalu, koje se igra u Lionu.

Gorak je ukus, imali smo šansu da već sada obezbedimo finale, ali nismo bili dobri u završnici akcija i, nažalost, primili smo gol. Ne treba kriviti individualce, kompletan tim je razočaran, tako da prvo moramo da prebrodimo razočaranje da bismo imali šansu da prođemo u finale„, naglasio je francuski stručnjak.

Duel na „Emirejtsu“ obeležio je i golman Atletika Jan Oblak, koji je odlično reagovao u nekoliko navrata i sprečio Arsenal da ranije stigne do vođstva, a potom ga i poveća.

Za mene je Oblak jedan od najboljih golmana u Evropi, a to je potvrdio i ove večeri. Frustrirajuće je jer kada vodite 1:0, drugi gol može da dođe u poslednjih pet minuta i zato morate da zadržite tu prednost. Atletiko je tim koji se odlično brani, među najboljim odbranama u Evropi je i to nije slučajnost, ali smo mi svoje šanse propustili u prvom poluvremenu„, rekao je Venger i dodao, „Kada su oni ostali sa desetoricom igrača, to je uništilo ritam igre i to nije bila naša prednost. Znamo šta nam je posao u Madridu, nemamo šta da izgubimo i moramo da idemo na pobedu.

Revanš utakmica između Atletika i Arsenala na programu je narednog četvrtka na stadionu „Vanda Metropolitano“.