Getty Images/Stuart Franklin

11.07.2018 | 17:43 > 19:55

LE: Pobede Rabotničkog i Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva pobedili su Banants u Jerevanu rezultatom 2:1, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sarajevo

FK Sarajevo

Sarajevo

Bordo tim su do trijumfa vodili Mersudin Ahmetović golom u 16. i Emir Halilović u 21. minutu. Jedini gol za domaće postigao je Vahan Vjvazjan u 34.

Tim trijumfom, ekipa Husrefa Musemića je praktično osigurala plasman u drugo kolo kvalifikacija za LE.

Sledećeg četvrtka na stadionu Asim Ferhatović Hase imaće mogućnost da prođe dalje čak i u slučaju poraza od 1:0.

U slučaju prolaska dalje, Sarajevo će u drugom kolu imati težak zadatak pošto ga očekuje ekipa Atalante.

Makedonski predstavnik Rabotnički je u Skoplju pobedio mađarski Honved sa 2:1. Golove za domaće postigli su Petkovski u 34. i Šarkovski u 60. minutu, dok je strelac za Honved bio Nađi u nadoknadi vremena prvog poluvremena.

Ukoliko prođe dalje Rabotnički će se u drugom kolu sastati sa Gabalom iz Azerbejdžana ili Progresom iz Luksemburga

Priština je u Luksemburgu protiv Fole igrala bez golova, Vaduz je u Lihtenštajnu bio bolji od Levskog sa 1:0, dok je Žalgiris u gostima savladao Klaksvik sa Farskih Ostrva sa 2:1.