Nigel Roddis/Getty Images
Fudbal 12.07.2018 | 19:36 > 19:39

Slovenci u LE: Maribor minimalno, Rudar rafalno

Fudbaleri slovenačkog Maribora bili su bolji na gostovanju u Tirani, pošto su na stadionu Selman Stermasi bili bolji od domaćeg Partizanija sa 1:0, pa sa vođstvom odlaze nazad na revanš u Maribor u pokušaju da se plasiraju u treće kolo Lige Evrope.

Alexander Hassenstein, Getty Images

Slovenački vicešampion do jedinog pogotka na meču stigao je u 50. minutu kada je mrežu domaćih zatresao napadač Gregor Bajde.

Srpski internacionalac Saša Ivković proveo je čitav meč u slovenačkom timu.

Revanš će se igrati na stadionu Ljudski vrt u Mariboru u četvrtak 17. jula od 20 časova i 15 minuta. Pobednik iz dvomeča sastaće se sa boljim iz duela koji igraju izraelski Beitar Jerusalem i gruzijska Čihura.

U drugom meču koji je počeo u 17 časova i 30 minuta po srednjeevropskom vremenu u okviru drugog kola kvalifikacija za plasman u Lugu Evrope Rudar iz Velenja je bio više nego ubedljiv kod kuće protiv Tre Fiorija iz San Marina sa čak 7:0.

Golove za tim iz Velenja postizali su redom Tučić (dva puta), Radić (dva puta), Parfit-Vilijams, Dela Vale (autogol) i Solomun.

Posle revanša koji će praktično biti formalnost tim iz Velenja će imati veoma teškog protivnika – Rudar će igrati protiv Steaue.

Skopski Vardar doživeo je veliki šok, pošto je od njih u Jerevanu minimalnim rezultatom bio bolji domaći Pjunik.