Fudbal 12.07.2018 | 22:50 > 22:51

LE: Radnički na +4, Spartak do spasa u poslednji čas

Fudbaleri Radničkog pobedili su Gzira Junajted rezultatom 4:0, dok je Spartak igrao 1:1 sa irskim Kolrejnom u prvim utakmicama prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nenad Lalatović

FK Čukarički

Nišlije su na svom terenu imali lak protiv kluba sa Malte, a ubedljivu pobedu obezbedili su već na početku drugog poluvremena, kada su postigli dva gola za tri minuta.

Radovan Pankov je doveo izabranike Nenada Lalatovića u vođstvo u 15. minutu, a na drugi pogodak se čekalo do 53. minuta, kada je strelac bio Nermin Haskić. Samo dva minuta kasnije je Radnički stigao do 3:0 preko Marka Mrkića, a Haskić je svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat pet minuta pre isteka regularnog dela utakmice.

Radnički je na taj način došao do ubedljive prednosti pred revanš koji se igra 19. jula na Malti.

Spartak je imao znatno teži posao na svom terenu, ali nije igrao u Subotici, već na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu. Subotičani su tek u šestom minutu nadoknade izvukli relativno povoljan rezultat, i to pošto je Mile Savković bio precizan sa bele tačke. Od 23. minuta irski klub je vodio golom Darena Mekolija.

Revanš meč fudbalere Spartaka u Kolrejnu očekuje narednog četvrtka.