Michael Regan/Getty Images
Fudbal 12.07.2018 | 23:53 > 23:57

LE: Rendžersu bolji od Škupija u Stivijevom debiju

Fudbaleri Rendžersa slavili su sa 2:0 na domaćem terenu u Glazgovu u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv makedonskog Škupija, pa sa prednošću od dva gola idu na revanš u makedonsku prestonicu.

Stiven Džerard

Jan Kruger/Getty Images

Bila je to prva takmičarska utakmica u kojem je škotski tim sa klupe predvodio nekadašnji as Liverpula i engleske reprezentacije Stiven Džerard.

„Policajci“ su u prednost došli u 23. minutu pogotkom Džejmija Marfija na asistenciju Džejmsa Tavernijea, a do velikih 2:0 pred revanš u Skoplju „Plavi“ su došli u sudijskoj nadoknadi vremena.

U 92. minutu dosuđen je jedanaesterac za tim koji sa klupe predvodi Stiven Džerard, a upravo je kapiten Tavernije bio strelac.

Pobednik ovog dvomeča igraće protiv boljeg iz duela Osijek – Petročub, u kojem je prvi duel okončan nerešeno 1:1.

U revanšu Škupi će dočekati Rendžers u Skoplju 17. jula.