Partizan pred Grobarima reprizirao meč iz Nikšića

Europa League 19. jul 201820:00 > 20:05
FK Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su Rudar iz Pljevalja rezultatom 3:0 u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Ukupnim rezultatom 6:0 Partizan ide u drugo kolo gde će igrati protiv litvanskog Trakaia.

partizan.rs, Miroslav Todorović

Tok meča:

Partizan je prvu solidnu šansu u 10. minutu kada je šut crno belih odbranio golman Rudara. Usledio je korner iz kog su kratko kombinovali Armin Đerlek i Sejduba Suma, fudbaler iz Gvineje je zatim centrirao po zemlji za Danila Pantića koji je bio potpuno sam u srcu kaznenog prostora odakle je šutirao i postigao četvrti Partizanov gol u ovom dvomeču.

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Odmah potom je Partizan imao i dobru šansu preko Nemanje Miletića koji je šutirao sa sedam metara iskosa sa leve strane ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

U 20. minutu je štoper Rudara Filip Mitrović pokušao da iznenadi golmana Partizana Filipa Kljajića. Izveo je slobodan udarac sa svoje polovine terena, lopta je išla u okvir gola ali je Kljajić taj šut izbacio u korner.

Nova šansa za Partizan u 22. minutu kada je posle centaršuta Nemanje Miletića sa leve strane lopta stigla do Sejdube Sume. On je šutirao iz kaznenog prostora ali samo u spoljni deo mreže.

Partizan je daleko konkretniji tim u prvom poluvremenu, ali još uvek ne uspeva da uveća vođstvo. U 31. minutu je probao Đorđe Ivanović sa 18 metara ali je šut završio pored gola.

U 44. minutu je Nemanja Miletić iskoristio neopreznost Rudarove odbrane, ukrao je loptu u visini šesnaesterca, a zatim je pronašao Ožegovića koji je glavom pogodio stativu i tako poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu nije bilo većih prilika u prvih 15 minuta, ali je izvršena prva izmena u Partizanu. Teren je napustio Sejduba Suma a umesto njega je na terenu Zoran Tošić. Mark Valiente je svoje mesto na terenu ustupio 18-godišnjem Svetozaru Markoviću.

Odmah posle toga je Rudar imao šansu kada je Armin Bošnjak izbio 1 na 1 sa Filipom Kljajićem ali je rezervista crno belih odbranio.

Ognjen Ožegović je u 63. minutu napustio teren, a njegova zamena je heroj meča iz Nikšića Rikardo Gomeš.

U 72. minutu je Saša Zjelar imao najbolju priliku u drugom poluvremenu kada je posle centaršuta Rikarda šutirao sa četiri metra ali mu je golman Rudara odbranio. Posle kornera je Partizan imao još jedan šut iz daljine koji je bio neprecizan.

U 83. minutu je gol postigao Rikardo Gomeš. On je negde oko linije kaznenog prostora dobio loptu od Enakea, zatim je okrenuo svog čuvara, a kada je ostao 1 na 1 sa golmanom nije mu bilo teško da postigne novi gol za crno bele.