LE: Poraz Želje, hrabro Sarajevo remiziralo u Italiji

Europa League 26. jul 201822:27 > 22:33
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Željezničara izgubili su na svom terenu od Apolona iz Limasola 1:2, dok je Sarajevo igralo 2:2 u protiv Atalante.

Kiparski vicešampion pokazao je da je mnogo kvalitetniji rival i sasvim zasluženo slavio na Grbavici. Gosti su poveli u 23. minutu posle autogola Bogićevića. I u nastavku su isključivo gosti stvarali šanse, a drugi gol postigao je Sačeti u 79. minutu.

Stiče se utisak da je kod oba gola golman Želje Vedran Kosjevski mogao bolje da interveniše.

Nadu „Plavima“ pred revanš u Nikoziji vratio je Krpić golom u 90. minutu.

Ekipa Sarajeva je protiv Atalante imala dva gola minusa. U 11. minutu je Rafael Toloi doneo vođstvo timu iz Bergama, a Mateo Pesina je u trećem minutu nadoknade povisio prednost.

Delovalo je da je Sarajevo u izgubljenoj poziciji pole prvog poluvremena u kom su imali dva gola minusa i posed lopte svega 33%. U 67. minutu ipak nadu bosanskohercegovačkom klubu donosi golom Haris Handžić, da bi samo četiri minuta kasnije Aladin Šišić doneo 2:2.