02.08.2018 | 19.56 > 19:58

LE: Zrinjski slomio Valetu, Hajduk nadigrao Slaviju

Fudbaleri Hajduka iz Splita plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Oni su posle 1:0 u Splitu, i u revanšu nadigrali Slaviju iz Sofije sa 3:2, u glavnom gradu Bugarske.

Hajduk Split, naviijači

EuroFootball Getty Images Sport

Hrvatski tim je poveo u 25. minutu golom Stanka Jurića, posle asistencije Bašića.

Ekipa iz Sofije je uspela da sitgne do izjednačenja pre odlaska na pauzu, pošto je u završnici prvog poluvremena Ivanov bio precizan sa bele tačke.

U drugom delu igre precizan iz penala bio je Mijo Caktaš u 55. minutu i tako Splićanima doneo novo vođstvo.

Nije se predaval bugarska ekipa, za drugo izjednačenje domaćeg tima pogodio je Jomov u 70. minutu.

Konačnih 3:2 postavio je svojim drugim golom na meču u Sofiji Mijo Caktaš, koji je ponovo zatresao mrežu ekipe iz Sofije u 87. minutu.

Protivnik Hajduku u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope biće ekipa Steaue, koja je sa 4:0 slavila u revanšu protiv ekipe Rudara i tako obezbedila svoje mesto u narednoj rundi.

Fudbaleri Zrinjskog nadigrali su Valetu sa 2:1 na Malti, posle remija (1:1) u prvom meču.

Zrinjski je poveo golom Barišića u 31. minutu, a gosti su i pored drugog žutog kartona i isključenja Galića u 50. minutu, uspeli da izbore plasman u treće kolo.

Izjednačenje Valeti doneo je Borg u 56. minutu, ali je bosanskohercegovački tim rešio pitanje pobednika preko Filipovića u 66. minutu.