LE: Željezničar stao u drugom kolu, tri gola Papulisa

Europa League 2. avg 201821:06 > 21:08
N1

Fudbaleri Željezničara eliminisani su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope od Apolona iz Limasola, koji je i u revanšu slavio rezultatom 3:1.

Viceprvak Kipra je dalje prošao sa ukupnih 5:2, a drugi meč ovih rivala obeležio je Grk Fotis Papulis, koji je postigao sva tri gola.

Domaćin je poveo već u drugom minutu kada je Papulis iskoristio neodlučnost i sporost Veselinovića, lako ga pretrčao na centru igrališta i izašao sam ispred golmana Kjosevskog i lako zatresao mrežu.

Do kraja prvog dela nije bilo većih uzbuđenja, da bi u 43. minutu Asim Zec izjednačio rezultat. Zec se lepo snašao posle gužve i rikošeta u šesnaestercu domaćih.

Ipak, Apolon je u nastavku opravdao ulogu favorita i potvrdio da je mnogo kvalitetniji rival.

Drugi gol Papulis je postigao u 57. minutu iz penala. Prethodno je Vranješ povukao Pereiru.

Apolon je nastavio da stvara šanse, Kjosevski je u nekoliko navrata spasao sarajevski tim, ali je u 90. minutu bio nemoćan, kada je Papulis iz neposredne blizine postavio konačnih 3:1.

Kiparski tim, koji je prošle sezone igrao grupnu fazu Lige Evrope, u trećem kolu kvalifikacija igraće protiv Bresta. Fudbaleri Bresta remizirali su sa Atromitosom 1:1 u gostima, a u treće kolo plasirali su se ukupnim rezultatom 5:4.

U Željezničaru, kojeg je večeras prvi put vodio novi trener Milomir Odović, sada u potpunosti mogu da se posvete domaćem šampionatu, a već u nedelju ih očekuje okršaj sa šampionom Zrinjskim.