Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

09.08.2018 | 18.22 > 21:04

Trijumfalan Batin debi u Danskoj - 1:2!

FK Partizan

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u gostima u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Noršelena 2:1 i na taj način ulepšali debi novog trenera Zorana Mirkovića.

FK Partizan

partizan.rs, Miroslav Todorović

FK Partizan

Popularni Bata već startnom postavom je iznenadio. Na desnog beka stavio je Nemanju G. Miletića, koji je postigao gol u Litvaniji za plasman u ovu rundu takmičenja. Takođe, od samog starta na terenu će biti Goran Zakarić, koji je pre samo nekoliko dana došao iz sarajevskog Željezničara.

Partizan (4-2-3-1): Stojković - N. G. Miletić, Marković, Valijente, N. R. Miletić - Zdjelar, Kosović - Janković, Pantić, Zakarić - Rikardo.

Noršelen (4-3-3): Larsen - Bartolec, Hansen, Skovgard, Mini - Kristensen, Nelson, Andersen - Skov Olsen, Rigard Jensen, Damsgard.

Tok meča

Partizan je odlično počeo. Već u drugom minutu posle odličnog centaršuta Zakarića sjajnu šansu imao je Danilo Pantić, ali nije dobro zahvatio loptu glavom. Crno-beli su kontrolisali dešavanja na terenu, a kao plod takvog razvoja događaja došlo je do gola u 10. minutu. Odlično je centrirao Pantić, a sjajno se snašao Rikardo i doveo Parni valjak do vođstva.

Posle vođstva osvajač srpskog kupa prepustio je Dancima igru, ali i pored toga Partizan je više pretio, a sjajnu šansu imao je agilni Zakarić u 32. minutu, ali je šutirao pored gola. Crno-beli su imali kolosalnu priliku da na poluvreme odu sa dva gola prednosti, ali sjajan pas Rikarda nije u gol pretvorio Marko Janković.

Crno-beli su pametno postavili igru i u drugom poluvremenu. S obzirom da su imali vođstvo odlučili su se da prepuste domaćinu da vodi igru i da igraju na kontre. Jednu takvu priliku gosti su iskoristili u 63. minutu, kada je Janković fantastičnim pasom proigrao Zakarića, koji je odličan debi krunisao golom i tako se na najbolji način odužio novom treneru na ukazanom poverenju.

Krenuli su agresivno Danci, na sve ili ništa, što je bilo logično. Takav pristup, ali i loša reakcija Partizanove odbrane doveli su do toga da je Rasmusen postigao gol i prepolovio prednost crno-belih.

Taj gol dao je krila igračima Noršelena, dok je gostima ušla voda u uši. Međutim, rezultat se nije menjao i Partizan je zabeležio novu pobedu u Evropi ove sezone, kojom je otvorio vrata plej-ofa.

Revanš meč na programu je sledećeg četvrtka u Humskoj od 20,30. Ukoliko Partizan prođe u plej-of igraće protiv pobednika dvomeča Bešiktaš - LASK, a u prvom meču u Istanbulu bilo je 1:0 za domaćina golom Rajana Babela.