HJK lak zalogaj za Olimpiju, Rendžers pobedio Maribor

Europa League 9. avg 201822:01 > 22:55
Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Fudbaleri Olimpije napravili su veliki korak ka plasmanu u baraž za Ligu Evrope, pošto su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija pobedili HJK na svom terenu sa 3:0.

Dvostruki strelac za šampiona Slovenije na stadionu „Stožice“ u Ljubljani bio je Isah Abas, a jedini preostali pogodak bio je delo Roka Kronavetera.

Olimpija je svoja tri gola postigla u roku od 20 minuta, a do vođstva je došla preko Abasa u 38. minutu. On je odlično procenio položaj protivničkih igrača, šutirao je iskosa, lopta je prošla pored dvojice defanzivaca Helsinkija i završila na levoj strani gola.

Na naredni pogodak čekalo se 11 minuta, a tada je Kronaveter bio precizan iz penala, koji je dosuđen pošto je štoper gostiju Hanu Patronen sleđa povukao Nika Kapuna. Abas je drugi gol postigao devet minuta kasnije, kada je u kaznenom prostoru prošao dvojicu igrača Helsinkija i ponovo savladao Maksima Rudakova.

Olimpija je utakmicu završila sa desetoricom igrača jer je direktan crveni karton zaradio Maric Črnic u 82. minutu, kada je stopalom ‚išao‘ na potkolenicu Rafinje.

Srpski fudbaler Marko Putinčanin odigrao je svih 90 minuta za Olimpiju u duelu sa šampionom Finske, dok je Marko Gajić ušao u igru u 76. minutu umesto Kronavetera.

Revanš utakmica igra se narednog četvrtka od 18 časova u Helsinkiju.

Drugi predstavnik Slovenije Maribor poražen je na gostovanju favorizovanom Rendžersu sa 3:1. Izrabranici Stivena Džerarda su poveli preko Alfreda Morelosa u šestom minutu, ali je do kraja poluvremena Maribor uspeo da izjednači golom Mitje Vilera. Ipak, domaći tim je na „Ajbroksu“ napravio preokret golovima Džejmsa Tavernijea u 50. minutu iz penala i Lasane Kulibalija četiri minuta pre kraja.

Maribor i Rendžers druga utakmica čeka sledećeg četvrtka od 20.15 na stadionu „Ljudski vrt“.