LE: Spartak bez šanse protiv Brendbija

Europa League 9. avg 201822:37 > 22:39
FK Spartak Ždrepčeva krv

Fudbaleri Spartaka poraženi su od danskog Brendbija sa 2:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Subotičani su danskog predstavnika dočekali na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu, a u duelu sa favorizovanim rivalom su se dobro držali u prvih pola sata.

Gosti su prvi gol postigli u 29. minutu preko Dominika Kajsera, da bi njihovu prednost u 47. minutu udvostručio Hani Muhtar.

Brendbi je poveo posle odlične akcije, kada je Entoni Jung sa ivice kaznenog prostora sjajno pronašao Kajsera, koji je sam izašao ispred golmana Spartaka Nikole Perića i loptu samo prosledio u mrežu. Do kraja prvog poluvremena zatresena je i mreža Brendbija, ali je gol Dejana Đenića poništen zbog ofsajda.

Gosti su meč rešili na samom početku drugog poluvremena, kada je Muhtar, koji je minut ranije ušao u igru, odlično šutirao sa ivice šesnaesterca. Od tog trenutka nije bilo mnogo zanimljivih akcija, Spartak je prestao da pruža veći otpor Dancima, ali je Đenić imao dobru šansu u finišu, samo što je Marvin Švebe otklonio pretnju. Priliku na drugoj strani imao je Muhtar, ali su mreže mirovale do kraja susreta.

Revanš utakmica između Brendbija i Spartaka igra se narednog četvrtka od 20 časova.