Remi u Humskoj, Partizan ima šanse

Europa League 23. avg 201819:18 > 22:23
Srdjan Stevanovic, Getty Images

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno protiv Bešiktaša 1:1 u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Ekipa Zorana Mirkovića je odlično otvorila duel u Humskoj i posle nekoliko uvodnih šansi i brze igre na startu meča, crno-beli stigli su do vođstva u 14. minutu. Beogradski tim je poveo golom Rikarda Gomeša, kome je asistirao Zakarić, a ovaj glavom sproveo loptu u mrežu istanbulske ekipe.

Ipak, slavlje crno-belih navijača nije dugo trajalo. Sličnim pogotkom Bešiktaš je stigao do izjednačenja već u 15. minutu. Vredan gol u gostima za Bešiktaš postigao je Arslan u 15. minutu.

Gosti su posle „hladnog tuša“ u režiji Arslana više držali loptu u svom posedu, ali bez konkretne šanse za promenu rezultata.

Šansu da povede Bešiktaš je imao preko Larina, koji je odlično šutirao iz slobodnog udarca u 36. minutu, ali je golman Stojković bio na pravom mestu i sačuvao gol tima iz Humske.

Do kraja prvog dela igre turski tim je imao još nekoliko šansi, ali promene rezultata nije bilo.

Drugo poluveme obeležila je mnogo sporija igra oba tima, vodila se velika borba uglavnom po sredini terena. Partizan je na startu drugog dela igre imao inicijativu, ali su gosti uspeli da izdrže napade Partizana.

Utakmicu je obeležio i nemili događaj krajem prvog poluvremena, kada je jednom od navijača pozlilo. Lekarska ekipa je odmah reagovala, a zatim i odvezla navijača sa stadiona.

Revanš meč istanbulskih i beogradskih crno-belih na programu je 30. avgusta od 20 časova.

Tok meča možete pratiti ovde.

82′ Opao je intenzitet igre u nastavku, obe ekipe su bile borbene, ali nije bilo konkretnijih šansi ni sa jedne strane. Nedostajalo je kreativnosti u završnici napada u oba tima, a nekoliko dobrih prilika viđeno je na startu drugog dela igre.

62′ Erkin je imao sjajnu šansu da Bešiktaš dovede do vođstva, kada je glavom iz neposredne blizine mogao da savlada Stojkovića ali je poslao loptu pored gola.

56‘ Bešiktaš je pokušao da pripreti iz slobodnog udarca, ali lopta nije pronašla put do gola. Partizan je odmah posle toga imao kontra napad, ali je Zengin bio spreman na golu i pravovremenu reagovao.

52′ Zakarić je odlično šutirao sa distance, ali je lopta završila preko gola. Crno-beli su na startu drugog poluvremena preuzeli inicijativu i konkretnije završavaju napade.

45′ Prvo poluvreme završeno je rezultatom 1:1, a tokom prvog dela igre došlo je do incidenta na istočnoj tribini stadiona u Humskoj. Tačnije, jednom od navijača je pozlilo, lekarska služba mu je ukazala prvu pomoć, a zatim je ga je lekarska ekipa odvezla sa stadiona.

49‘ Kvarežma je odlično izveo loptu iz kornera, glavom je pokušao Larin, ali je lopta završila pored gola Partizana.

42′ Rikardo Gomeš je mogao ponovo da obezbedio vođstvo Partizanu, i to opet nakon sjajnog prodora po desnoj strani, ali je golman gostiju Zengin odlično reagovao.

36′ Larin je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je golman Stojković bio na pravom mestu i sačuvao gol crno-belih.

32′ Teren je napustio Marko Janković zbog povrede, a umesto njega je u igru ušao Đorđe Ivanović.

29‘ Bešiktaš posle „hladnog tuša“ u režiji Arslana više drži loptu u svom posedu, ali bez konkretne šanse za promenu rezultata.

15′ GOL! Nije dugo trajalo slavlje navijača Partizana, pošto je sličnim golom Arslan sa druge strane pogodio za izjednačenje (1:1),

14′ GOL! Crno-beli poveli su golom Gomeša, kome je asistirao Zakarić, a ovaj glavom sproveo loptu u mrežu gostiju.

6‘ Partizan je pokušao iz kontre da zapreti preko Jankovića, koji je poslao loptu ka Pantiću, ali je reprezentativac Hrvatske Domagoj Vida na vreme reagovao u odbrani.

5‘ Ni Partizan nije ostao dužan gostima iz Istanbula. Zdjelar je šutirao ka golu sa 25 metara, ali se Pepe odlično postavio i sprečio da lopta uđe u gol.

4′ Prvi opasan napad na meču u Humskoj imao je Bešiktaš. Turski tim je već u četvrtom minutu stigao do prilike za vođstvo, kada je Ujsal odlično prošao po desnoj strani. Ipak, crno-beli su imali sreće, pošto njegova lopta nije pronašla Larina.