LE: Poraz Olimpije, Fortunis heroj, šok u Luksemburgu

Europa League 23. avg 201822:04 > 22:36
Mark Dadswell, Getty Images

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Burnli sa 3:1 u prvom meču plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Junak pobede bio je kapiten domaćih Kostas Fortunis, koji je postigao golove sa bele tačke i iz slobodnog udarca, a na sve to je asistirao Buhalakisu za drugi gol. Jedini pogodak gosti su postigli u 33. minutu za 1:1 sa bele tačke, a strelac je bio Kris Vud.

Engleski tim je od 60. minut igrao sa desetoricom pošto je zbog igranja rukom u kaznenom prostoru napravio penal koji je Fortunis pretvorio u gol.

Veliko iznenađenje priredio je Didelanž iz Luksemburga, koji je savladao Kluž sa 2:0 – golove su postigli Turpel u 67. i Sinani u 80. minutu, a Milan Biševac presedeo je meč na klupi pobedničkog tima.

Olimpija je u Ljubljani izgubila od Spartaka iz Trnave 2:0. Slovenački tim, koji je ispao od Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu šampiona, poveo je golom Bakoša iz penala u 23. minutu, a onda je isključen Tot šest minuta kasnije jer je bio poslednji igrač u odbrani.

Usledile su dve šanse za domaće, a onda i šok u 35. minutu, kada je Ilič postigao autogol pokušavajući da preseče dodavanje Bakoša za Jirku. Imala je Olimpija još prilika, ali nije uspela da postigne makar jedan gol.

Atalanta i Kopenhagen odigrali su nerešeno 0:0, a goleada je viđena u sudaru Bazela i Apolona u kojem je švajcarski tim slavio sa 3:2.

Van Volfsfinkel je već u šestom minutu doveo Bazel u vođstvo, početkom drugog poluvremena usledio je preokret golovima Maglice u 49. i Papulisa u 53. minutu, ali Švajcarci će na Kipar ipak ići sa prednošću jer su do kraja Van Volfsfinkel u 69. i Kumart u 84. doneli preokret.

Zdravko Kuzmanović presedeo je meč na klupi Bazela, dok je za goste Saša Marković igrao od 79. minuta.

Mbvana Samata, 25-godišnji napadač iz Tanzanije, postigao je het-trik, a Trosard je dao dva gola u pobedi Genka nad Brendbijem 5:2, dok je Rapid kod kuće pobedio rumunski FCSB sa 3:1, a Aleksandar Kostić za pobednika je igrao od 86. minuta.

U preostalim mečevima, koji su igrami u najkasnijem terminu, Gent i Bordo remizirali su bez golova, Rozenborg je savladao Škendiju 3:1 (jedan gol postigao je Niklas Bentner, a Đorđe Denić igrao je od 74. minuta), dok je Rendžers pogotkom Goldsona dobio Ufu.