Igraču Rendžersa dva žuta u 3 sekunde, Škoti preživeli

Europa League 30. avg 201817:10 > 18:04
Ian MacNicol/Getty Images

Kolumbijski fudbaler Alfredo Morelos je napravio velike nevolje svojoj ekipi Glazgov Rendžers kada je u revanš meču kvalifikacija za Ligu Evrope protiv ruske Ufe zaradio isključenje u 37. minutu meča. Njemu je Tobijas Štajler dao dva žuta kartona jedan za drugim.

Kolumbijac Alfredo Morales se nemačkom sudiji ozbiljno zamerio najpre zbog namernog šutiranja lopte. On je istu lansirao u momentu kada je Tobijas Štajler zaustavio igru pa je tu zaradio prvi žuti karton.

Štajler je već izvukao karton i hteo je uz razgovor da ga pokaže Kolumbijcu koji je nonšalantno odšetao od sudije, a takođe mu je verovatno i dobacio koju neprijatnu reč.

Sudija je Morelosu pokazao dva puta žuti karton i isključio kolumbijskog fudbalera.

On je inače jedan od ključnih igrača škotske ekipe koju predvodi Stiven Džerard i ove sezone je već bio strelac šest golova na devet utakmica.

Gosti su inače u meču sa Ufom igrali i sa devetoricom jer je još jedan igrač dobio žuti karton. Džon Flanagan je u 66. minutu dobio drugi žuti karton zbog oštrog starta.

Rendžersi su na kraju ipak prošli jer su igrali 1:1 protiv Ufe, a u prvom meču je bilo 1:0 za škotsku ekipu.