Dinamo krenuo silovito, vidi se kraj poluvekovnog posta

Europa League 20. sep 201822:42 > 22:55
Gabriele Maltinti/Getty Images

Zagrebački Dinamo startovao je pobedom u Ligi Evrope. Na Maksimiru su Modri ubedljivo savladali Fenerbahče 4:1 i najavili borbu za evropsko proleće.

Zagrebački klub nije evropsko proleće video tačno 49 godina i svi se nadaju da bi ove godine konačno mogao da se završi taj, izuzetno dug post. Dinamo je zaista igrao nadahnuto protiv velikog protivnika, a posebno je bio raspoložen Mario Gavranović. Bio je asistent prvo Šunjiću u 16. minutu posle pravog karambola posle kornera, a onda i u 27. minutu kada je izveo potez utakmice. Petom je ostavio loptu Izetu Hajroviću za 2:0. Na početku drugog poluvremena ruski reprezentativac Nojštater uspeo je da smanji na 2:1 i vrati Turcima nadu. Ali ona je kratko trajala, jer je samo 10 minuta kasnije Dani Olmo iskoristio grešku defanzivaca gostiju, uzeo im loptu ispred šesnaesterca, a onda uposlio Hajrovića, kome nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu za svoj drugi gol. Konačan rezultat postavio je upravo Olmo, posle sjajnog udarca sa desne strane iskosa.

Dinamo je poveo u Grupi D, zbog ubedljivog trijumfa, mada je bodovno poravnan sa Spartakom iz Trnave. Tim koji je u kvalifikacijama za Ligu šampiona ispao od Crvene zvezde, još jednom je pokazao da se radi o ozbiljnoj takmičarskoj ekipi. Dočekali su Anderleht, potpuno zatvorili prilaze svom golu, a to su radili kao i u mnogo mečeva do sada, ne birajući sredstva, zbog čega su dobili pet žutih kartona u 49 minuta. Strpljivo su čekali svoju šansu i dočekali je u 79. minutu, kada je Oravec uputio prvi i jedini šut u okvir gola na ovoj utakmici, računajući obe ekipe i na njegovu sreću, završio je iza leđa golmana Didilona za prva tri boda slovačkog predstavnika u debitantskom učešću u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja.

U narednom kolu Dinamo gostuje Anderlehtu, dok Fenerbahče dočekuje Spartak.