Emeri: Razočaran sam, meč traje 90 minuta

Europa League 21. sep 20189:28 > 9:29
Shaun Botterill, Getty Images

Menadžer Arsenala Unai Emeri nezadovoljan je činjenicom da je njegova ekipa dozvolila dva gola Vorskli u finišu meča prvog kola Lige Evrope (4:2).

Tobdžije su bile dominantne protiv ukrajinskog protivnika na Emirejtsu, golovima Obamejanga u 32. i 56, Velbeka u 48. i Ozila u 74. minutu, ali su u poslednjih petnaaestak minuta u potpunosti stali sa igrom. To je Vorskla iskoristila i sa dva pogotka ublažila poraz.

Razočaravajuće. Moramo da popravimo to. I u Njukaslu i ovde primili smo golove u finišu. Moramo da budemo u takmičarskom tonu svih 90 minuta. Dominirali smo tokom 60, ideje smo sprovodili u delo i postigli četiri gola. Potrebno je da takvi budemo tokom čitavog meča. Razgovarali smo pre meča da je važno ne dozvoliti rivalu da lako stvara šanse. Danas smo bili u dobroj prilici da ne primimo gol„, konstatovao je španski strateg.

Klub sa Emirejtsa je u svakom od šest mečeva ove sezone primio bar po gol. Novu šansu da sačuva svoju mrežu imaće u nedelju, kada u Londonu dočekuje Everton u šestom kolu Premijer lige.

Taj meč možete da pratite uživo na Sport Klubu 2.