Michael Regan/Getty Images

04.10.2018 | 20.47 > 20:49

Moćni Dinamo srušio Anderleht za perfektan start u LE

GNK Dinamo Zagreb

Fudbaleri Dinama iz Zagreba ostvarili su i drugu pobedu u grupnoj fazi Lige Evrope, pošto su u drugom kolu nadigrali Anderleht u Briselu sa 2:0.

Dinamo Zagreb

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Zagrepčani su posle pobede nad Fenerbahčeom (4:1) na svom terenu, ostvarili trijumf i na stadionu "Konstan Vanden Štok".

Modri, koji su na ovom meču igrali u "fluorescentnoj" opremi, poveli su u 19. minutu kada je sa bele tačke bio precizan Izet Hajrović. Prethodno je defanzivac Anderlehta Ognjen Vranješ u svom šesnaestercu napravio prekršaj nad Brunom Petkovićem, i zato je dobio žuti karton.

Bivši fudbaler Crvene zvezde je u 46. minutu dobio i drugi žuti karton, kada je faulirao Danija Olma, pa je morao put svlačionice.

Dinamo, koji je do tog momenta već imao nekoliko sjajnih prilika koje nije realizovao, povisio je na 2:0 u 68. minutu kada se u strelce upisao Amer Gojak.

Hrvatska ekipa je odigrala odličnu akciju, šutirao je sa oko 20 metara Gojak, lopta se odbila od jednog od defanzivaca Anderlehta i prevarila golmana Didilona.

Dinamo je prvi u grupi sa šest bodova, dok je drugi Fenerbahče, koji je savladao Spartak iz Trnave sa 2:0, sa tri boda. Slovaci imaju isti broj bodova i lošiju gol razliku, dok je Anderleht poslednji bez bodova.