Srpsko veče u LE – Strelci Jović, Kostić, Prijović…

Europa League 4. okt 201822:16 > 23:13
Martin Rose, Getty Images

U terminu od 21,00 odigrano je 11 utakmica drugog kola Lige Evrope, a srpski internacionalci su imali i više nego sjajan učinak.

Najzanimljivije je bilo u Grupi H, gde je na meču između Ajntrahta i Lacija od početka igralo čak petorica srpskih igrača. Gaćinović, Kostić i Jović za nemački, a Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta za italijanski klub.

Slavio je tim iz Frankfurta sa 4:1, a trojica Srba su odigrala sjajan meč. Prvi gol za Ajntraht je postigao Dani de Kosta u 4, izjednačio je Marko Parolo u 23. minutu, dok je novu prednost bundesligašu pet minuta kasnije doneo svojim prvim pogotkom u novom klubu Filip Kostić. Asistent je bio sjajni Mijat Gaćinović, koji je odlično pronašao Kostića, kome nije bilo teško da zakuca loptu u mrežu Lacija.

U 45+3. minutu Lacio je ostao sa desetoricom na terenu, a drugi žuti karton dobio je Dušan Basta.

U nastavku se u strelce upisao i Luka Jović za 3:1 Ajntrahta, posle asistencije Halera, kada je srpski napadač majstorski prebacio golmana Lacija Prota. U 59. minutu isključen je još jedan fudbaler ekipe iz Rima Hoakin Korea, koji je dobio direktan crveni karton posle oštrog starta nad De Guzmanom.

Konačan rezultat je postavio da Kosta u 90+4. minutu svojim drugim golom na meču.

Luka Jović je igrao do 68, Filip Kostić do 78, dok je na drugoj strani SMS na terenu bio do 64. minuta.

U drugom meču u istoj grupi Apolon i Marselj su igrali 2:2. Francuska ekipa je povela preko Pajea u 50. minutu, kada je asistent bio bivši fudbaler Crvene zvezde Nemanja Radonjić, dok je na 2:0 povisio Luiz Gustavo u 67. minutu.

U 74. minutu je srpski vezista Saša Marković postigao fenomenalan gol za Apolon, dok je konačnih 2:2 postavio Zelaja u 90+1. minutu.

Čelsi je na „Stamford Bridžu“ u okviru Grupe L pobedio sa 1:0 mađarski MOL Vidi, koji sa klupe vodi srpski stručnjak Marko Nikolić. Strelac jedinog gola na meču je bio Alvaro Morata u 70. minutu, na asistenciju Vilijana. Ceo meč za mađarsku ekipu odigrao je Marko Šćepović, dok njegovog brata Stefana zbog povrede nije bilo u timu.

Grčki PAOK je u istoj grupi demolirao BATE u gostima sa 4:1, a Brazilac Leo Žaba je upisao dva gola, u 11. i 17. minutu, kao i dve asistencije. Prvo Aleksandru Prijoviću za sjajan udarac glavom u 6. minutu, a onda i Pelkasu u 73. minutu. Za beloruski klub jedini gol je bio delo Skaviša u 61. minutu.

Ostali rezultati:

Jablonec – Dinamo Kijev 2:2 (Hovorka 33, Travnik 81 – Cigankov 8, Garmaš 15)

Krasnodar – Sevilja 2:1 (Pereira 72, Okriašvili 88 – Kabore 43. autogol)

Malme – Bešiktaš 2:0 (Erkin 53. autogol, Rozenberg 76. penal)

Rendžers – Rapid 3:1 (Morelos 44, 90+4, Tavernijer 84. penal – Beriša 42)

Sarpsborg – Genk 3:1 (Mortensen 6, 63, Zaharijasen 54 – Trosar 49)

Spartak Moskva – Viljareal 3:3 (Ze Luis 34. penal, 82, Melgareho 85 – Ekanbi 13, Fornals 49, Kazorla 90+6)

Standard Lijež – Akhisar 2:1 (Emon 17, Đenepo 40 – Ajik 32)

Pogledajte i izveštaje sa mečeva koji su igrani od 19,00, kao i kako je odigrao Dinamo iz Zagreba.

Pogledajte i sve TABELE Lige Evrope OVDE.