25.10.2018 | 22.52 > 23:28

Kostić kroz golmana, het-trik Loftus-Čika, silni Španci

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta savladali su rezultatom 2:0 Apolon u 3. kolu Lige Evrope, uz pogodak srpskog ofanzivca Filipa Kostića. Ubedljive pobede su ostvarili Sevilja i Viljareal, dok je Čelsi slavio uz het-trik Rubena Loftus-Čika.

Filip Kostić

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Ajntraht je sa 2:0 nadigrao Apolon, a prvi pogodak za nemačku ekipu postigao je srpski reprezentativac Filip Kostić u 13. minutu, kada je posle kontre i njegovog udarca lopta prošla kroz ruke i noge golmana Bruna Valea. Konačan rezultat golom u 32. minutu postavio je Sebastijan Haler.

Za Ajntraht je ceo meč igrao Mijat Gaćinović, dok je Luka Jović u igru ušao u 81. minut. U dresu Apolona svih 90 minuta odigrao je Saša Marković.

Tim iz Frankfurta ima devet bodova na čelu tabele, a prati ga Lacio sa 6, koji je pobedio Olimpik u Marselju sa 3:1. Strelci za Rimljane su bili Valas u 10, Kaisedo u 59. i crnogorski reprezentativac Adam Marušić u 90. minutu. Dimitri Paje je u 86. minutu bio strelac za Marselj, na čijoj klupi je sedeo Nemanja Radonjić.

Sergej Milinković-Savić je odigrao ceo meč za Lacio.

Čelsi je pobedio sa 3:1 BATE na "Stamford Bridžu", a tri gola za Plavce je postigao Ruben Loftus-Čik u 2, 8. i 54. minutu. Za Beloruse je strelac bio Rios u 80. minutu, dok je na terenu za BATE bio Aleksandar Filipović.

U istoj grupi L, ekipa Mol Vidija, koju predvodi srpski stručnjak Marko Nikolić, nadigrala je PAOK na "Tumbi" u Solunu sa 2:0. Golove za Mađare su postigli Hušti u 12. i Stopira u 45, dok je Marko Šćepović igrao do 65. minuta.

Aleksandar Prijović je za PAOK na terenu bio od 52. minuta.

Sevilja je sa 6:0 demolirala turski Ahisar, na nesreću srpskog golmana Milana Lukača, kojem je u 35. minutu pripisan i autogol. Za Andalužane su pogađali i Mesa u 7, Sarabija u 9. sa penala, Murijel u 50, Promes u 60. i Merkado u 67. minutu.

U istoj grupi Standard je u Liježu nadigrao ruski Krasnodar sa 2:1 (Emon 47, Laifis 90+3 - Ari 39). Srpski defanzivac Uroš Spajić je odigrao svih 90 minuta za Krasnodar.

Viljareal je pregazio Rapid sa 5:0 (Fornals 26, Ekambi 30, Barać 45. autogol, Raba 63, Moreno 85), na čijoj je klupi ostao Andrija Pavlović. Njihovi rivali u grupi Rendžers i Spartak iz Moskve odigrali su bez golova na "Ajbroksu".

Genk je u grupi I savladao Bešiktaš u Istanbulu sa 4:2 (Samata 23, 70, Ndongala 81, Pjotrovski 83 - Vagner Lav 74, 86), a u turskoj ekipi nije bilo Adema Ljajića zbog povrede. U istoj grupi Sarpsborg i Malme su igrali 1:1 (Halvorsen 87 - Vindhajm 79).

Jablonec i Astana su podelili bodove 1:1 (Povazanec 4 - Pedro Enrike 11) u grupi K, gde je Dinamo iz Kijeva savladao Ren u gostima sa 2:1 (Kedžiora 21, Bujalski 89 - Grenije 41).