Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

08.11.2018 | 20.52

Ajntraht na srpski pogon dominantno do nok-aut faze

Posle pobeda na gostovanjima Čelsi i Ajntraht su izborili plasman u eliminacionu fazu. Plavci su posao odradili minimalnim trijumfom protiv BATE Borisova, dok je Ajntraht bez mnogo problema savladao Apolon. Njima se pridružio i Lacio, koji je pobedio Olimpik kod kuće 2:1.

Luka Jović i Mijat Gaćinović

Martin Rose, Getty Images

Jedini gol za Čelsi postigao je Olivije Žiru, posle sjajnog centaršuta Emersona u 53. minutu. Ipak, Belorusi su imali nekoliko prilika da dođu do zlata vrednog boda, a najbolju Aleksej Rios, kada je pogodio stativu iz povoljne pozicije. Engleski predstavnik ima maksimalnih 12 bodova i obezbedili su plasman u šesnaestinu finala, dok je BATE na deobi trećeg mesta Grupe L sa ekipom PAOK, pošto obe ekipe imaju po tri boda. PAOK je zabeležio drugi poraz od Videotona minimalnim rezultatom u Mađarskoj, a jedini gol za ekipu Marka Nikolića postigao je Bugarin Milanov u 50. minutu. Ovom pobedom Videoton je izbio a drugo mesto sa šest bodova i ima veliku šansu da na kraju izbori proleće u Evropi.

Ajntraht je takođe došao do maksimalnog učinka u četiri utakmice. Ekipa iz Frankfurta slavila je 3:2, mada je vodila 3:0 do 71. minuta, a ponovo su Srbi bili glavna pokretačka snaga. Luka Jović je postigao prvi gol, a Mijat Gaćinović je bio strelac trećeg i asistent Haleru kod drugog gola. Iza ekipe iz Frankfurta nalazi se Lacio, koji je golovima Parola i Koree savladao Olimpik iz Marseja 2:1 i tim rezultatom su obezbedili plasman u šesnaestinu finala. Za Lacio je Sergej Milinković-Savić odigrao poslednjih 20 minuta, a na drugoj strani Nemanja Radonjić nije ulazio u igru.

Najbolji meč odigran je u Moskvi, gde je Spartak dočekao Rendžerse. Škoti su tri puta vodili, a na poluvremenu bilo je 3:2. Međutim, u drugom poluvremenu u samo minut domaćin postiže dva gola i uspeva da preokrene i dođe do velikih bodova. Dve ekipe su poravnate na deobi drugog mesta Grupe G sa po pet bodova, sa tim da Spartak ima bolji skor u međusobnim duelima. Lider je Viljareal sa šest, posle remija bez golova protiv Rapida u Beču, a Bečlije su poslednje sa četiri boda.

Velika drama viđena je u Turskoj, gde je Ahisar bio na pragu da šokira višestrukog osvajača ovog takmičenja Sevilju. Delovalo je posle 38 minuta da gosti lagano idu ka novoj pobedi, pošto su golovima Nolita i Mjurijela vodili 2:0. Ipak, Ahisar je prvo smanjio u 52. minutu na 2:1 preko Manua, zatim je pet minuta kasnije promašio penal Vural, a pre toga Sevilja ostala sa igračem manje, jer je Gomez dobio drugi žuti karton kada je napravio penal. Potom je Ajik, koji je ušao protiv Vurala, ipak izjednačio u 78. minutu. Međutim, ekipa na čijem golu je bio Milan Lukač, nije imala sreće jer su u završnici napravili penal koji je realizovao Banega u 87. minutu i tako doneo tri boda. Sevilja je na deobi prvog mesta Grupe J sa Krasnodarom, koji je preokrenuo protiv Standarda i slavio kod kuće 2:1, pošto obe ekipe imaju po devet bodova. Belgijanci imaju šest, a Ahisar je bez bodova.

U Grupi I dva nerešena rezultata i to oba 1:1. Genk i Bešiktaš su podelili bodove, baš kao i Malme i Sarpsborg. Genk ostaje lider sa sedam bodova, Sarpsborg i Malme po pet, dok je Bešiktaš poslednji sa četiri boda. Dinamo Kijev je kod kuće slavio protiv Rena 3:1 i na tabeli Grupe K izjednačio se sa Astanom na prvom mestu, jer obe ekipe imaju po osam, dok je Ren ostao na tri boda, a Jablonec ima dva.