Lynne Cameron/Getty Images

09.11.2018 | 06:00 > 06:12

Sari nije srećan: Samo je rezultat pozitivan

Chelsea FC

Čelsi je slavio protiv BATE Borisova u Belorusiji 1:0, a jedini strelac u tom meču je bio Olivije Žiru. Menadžer "plavaca" Mauricio Sari nije zadovoljan zbog igre koju je prikazao njegov tim.

Maurizio Sarri

Nigel Roddis/Getty Images

Čelsi je trijumfom u Belorusiji uspeo da obezbedi prolaz dalje u Ligi Evrope. Međutim rezultat je jedino što će Mauricio Sari uzeti kao pozitivno iz ove utakmice. Italijanski stručnjak je posle utakmice jasno rekao da je nezadovoljan onim što su njegovi izabrnici pokazali na "Borisov areni".

BATE je tri puta pogađao okvir Čelsijevog gola, a jednom se to dogodilo u nadoknadi.

"Nismo igrali dobro. Nije mi se dopalo prvo poluvreme jer smo loptu dodavali sporo. Bilo je veoma teško da pretimo protivniku, ali bili smo bolji u prvih 25 minuta drugog poluvremena. Poslednjih 15 minuta meča su bili veoma loši. Jedino što je ovde pozitivno je rezultat. Nije bilo ni lako igrati ovde u ovim uslovima", poručio je italijanski menadžer Mauricio Sari.

Među pozitivnim stvarima je i gol Olivijea Žirua. Francuz je pogodio glavom u 52. minutu, a to je njegov prvi gol posle skoro 800 minuta fudbala.

"Srećan sam zbog njega jer je on veoma važan za nas. Znam veoma dobro da napadač želi da daje golove i to je bitno za njegovo samopouzdanje".

Žiru je rekao posle utakmice da je svestan da nije davao mnogo golova u poslednje vreme, ali da je naporno radio i da se to isplatilo u meču u Belorusiji.