Jović x2, ubedljiv Čelsi, preokret Bešiktaša

Europa League 29. nov 201822:55 > 23:00
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Peto kolo Lige Evrope, pretposlednje kolo grupne faze, obeležili su u večernjem terminu Luka Jović, Čelsi, Bešiktaš i Apolon.

Ajntraht iz Frankfurta u Grupi H slavio je sa ubedljivih 4:0 protiv Marseja, uz dva gola Luke Jovića i dva autogola.

Luka Jović postigao je prvi gol na ovom meču nakon 55 sekundi igre na asistenciju Mijata Gaćinovića.

Nevertovatna greška Luisa Gustava donela je Ajntrahtu vođstvo od 2:0 u 17. minutu.

U drugom poluvremenu slična slika. Za 3:0 autogol Sara, a za kraj ovog meča i novi gol Luke Jovića. Igrao se 67. minut kada je srpski igrač postigao drugi gol na ovom meču nakon koga je nemački tim samo potvrdio prvo mesto u grupi.

Apolon je ugostio Lacio i slavio sa 2:0, ali Italijanima prolaz dalje nije zavisio od ovog duela. Poraz Lacija znači da će kao prvi iz grupe definitivno dalje proći Ajntraht.

U poslednjem kolu sastaju se Lacio i Ajntraht i Marsej – Apolon.

Čelsi je takođe sa 4:0 slavio protiv PAOK. Grčki tim imao je igrača manje već od sedmog minta – crveni karton dobio je Kačeridi.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Olivijea Žirua koji je postigao dva gola (27. i 37. minut).

U 60. minutu u strelce se upisao i mladi Kalum Hadson Odoi kome je ovo prvi gol u seniorskom fudbalu.

Tačku na i stavio je Alvaro Morata u 78. minutu.

U Grupi L, Čelsi je ubedljivo prvi sa 15 bodova. Za drugo mesto bore se BATE i MOL Vidi koji imaju po šest bodova. U poslednjem kolu sastaju se MOL Vidi – Čelsi, PAOK – BATE.

Bšiktaš je do pobede na gostovanju Sarpsborgu stigao preokretom i slavio sa 3:2 nakon šokantnih pet minuta na početku meča.

Samo 47 sekundi trebalo je domaćinu da povede, u šestom minutu bilo je već 2:0 i izgledalo je kao da će turskom timu sve da se sruši u ovom meču. Golove su postigli Rašad i Heinc.

Ipak, usledio je blic krig i Bešiktaš je stigao do izjednačenja preko Lensa i Lava uz golove u 63. i 66. minutu. Za pobedu je u 90. minutu pogodio Lens.

U istoj grupi zabeležen je remi Malmea i Genka (2:2). Na tabeli Grupe I prvi je Genk sa osam bodova, sledi Bešiktaš sa sedam i Malme sa šest. Sarpsborg ima pet bodova. U poslenjem kolu sastaju se Genk – Sparsborg i Bešiktaš – Malme.