Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

13.12.2018 | 22.51 > 22:52

LE: Remi Dinama za kraj grupe, poraz Fenera

Odigrani su mečevi 6. kola Lige Evrope u grupi D, iz koje se i pre poslednje runde znalo da će sa prvog mesta u šesnaestinu finala Dinamo iz Zagreba, a sa drugog Fenerbahče.

Dinamo Zagreb

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Dinamo nije imao rezultatskog motiva protiv Belgijanaca, koji su već završili učešće u sezoni Lige Evrope, pa je tek u 32. minutu viđena ozbiljnija šansa na meču kada je fudbaler domaćih Amer Gojak šutirao, ali ga je blokirao štoper Anderlehta Bubakar Saneh.

Modri su bili nešto bolji rival u prvom delu igre, a u drugom je prva šansa ponovo viđena pred golom gostiju. Kombinovali su Gojak i Olmo, u šansi je bio Oršić, ali je akcija na kraju propala.

Do kraja nije viđeno mnogo šansi, pa je ostalo 0:0.

U drugom meču u grupi D Spartak je u Trnavi savladao Fenerbahče sa 1:0.

Strelac za Slovake bio je austrijski napadač Kubilaj Jilmaz u 41. minutu, a na asistenciju Erika Grendela.

Grendel je centrirao iz kornera, dok je Jilmaz šutirao iz prve sa oko deset metara, lopta je odskočila i našla se u mreži Fenera.

Dinamo je završio na prvom mestu na tabeli sa 14 bodova, Fener na drugom sa osam, Spartak na trećem sa sedam, dok je Anderleht poslednji sa tri boda.